НЕЗАЛЕЖНІ: Шість найвідоміших стартапів, створених в Україні

НЕЗАЛЕЖНІ: Шість найвідоміших стартапів, створених в Україні
Grammarly
Grammarly — онлайн-сервіс, який допомагає відстежувати в англійських текстах помилки

За допомогою штучного інтелекту програма аналізує тексти і пропонує варіанти їх покращення в 4 категоріях: правильність (граматика, орфографія), чіткість (стислість та зрозумілість), захопливість (словниковий запас та розмаїття) і тон (формальність, ввічливість і впевненість).

Grammarly пропонує зрозумілий інтерфейс у реальному часі як онлайн так і офлайн – за допомогою браузерного розширення, веб-редактора, надбудови для Microsoft Office, додатку для робочого столу і мобільної клавіатури для IOS та Android.

У 2017 році компанія залучила 110 млн доларів інвестицій, у 2019 – 90 мільйонів доларів, наростивши загальний обсяг інвестицій до 200 мільйонів доларів.

Також Grammarly була в рейтингу «Найінноваційніших компаній світу 2019» у категорії «Штучний інтелект» за версією видання Fast Company та ввійшла до списку «Найкращих компаній для запуску кар’єри» (Wealthfront’s Career-Launching Companies) за версією Wealthfront.

У 2020 році компанія увійшла до рейтингу, присвяченого найкращим компаніям, що працюють з хмарними технологіями, Cloud 100 від Forbes.

Щодня сервісом користуються близько 30 мільйонів людей та понад 30 000 команд бізнес-клієнтів.

Grammarly має офіси у Києві, Нью-Йорку й Ванкувері, де працюють понад 500 працівників. Штаб-квартира знаходиться в Сан-Франциско.

PrePly
Preply — онлайн-сервіс для пошуку репетиторів іноземними мовами. Сервіс об'єднує викладачів зі студентами за допомогою інтернет-зв'язку. На платформі використано алгоритм ранжування та класифікації репетиторів, що має елементи машинного навчання.

Компанію створили Сергій Лук'янов, Дмитро Волошин та Кирил Бігай у 2012 році. У тому ж році конференції IDCEE її  назвали одним с найперспективніших українських стартапів.

2013 року компанія почала працювати на ринку України, Білорусі, Казахстану й Російської Федерації. У 2015 році сервіс з’явився в Польщі, а у 2016 – у Бразилії.

PrePly отримав стартове фінансування розміром у 120 тисяч доларів від американського "акселератора стартапів" Techstars у 2015 році. Уже наступного року компанія отримала  раунд інвестицій обсягом $ 1,3 мільйона доларів.

Скористуватися послугами Preply можна у 15 країнах світу. База сервісу налічує 25 тисяч репетиторів з 40 предметів і більше ста тисяч учнів.

Усього в компанії  працюють 100 робітників. Штаб-квартира розташована в Бостоні.

Petcube
Petcube займається виробництвом гаджетів для власників  домашніх тварин. Компанія була заснована у 2012 році Ярославом Ажнюком, Олександром Нескіним та Андрієм Кльоном.

Першим продуктом став пристрій у формі куба, що дає змогу через мобільний додаток стежити за домашнім улюбленцем. За допомогою смартфону через інтернет можна не лише керувати кубом і спостерігати за тваринкою, а й розмовляти та грати в лазер з нею. Завдяки цьому власник тварини бачить, що з його домашнім улюбленцем усе ок, а тваринка не хвилюється й не боїться залишатися самою, адже чує голос господаря.

У 2013 році Petcube запустили кампанію на Кікстатері й зібрали 100 тис доларів за тиждень. Усього проєкт зібрав 251 тис доларів і став найуспішнішим українським проєктом на Kickstarter.

Petcube переміг у престижному європейському конкурсі стартапів Europas у категорії «Найкращий hardware-стартап» у 2014 році, а у 2016  зайняв 14 місце в рейтингу найінноваційніших компаній України за версією сайту forbes.net.ua.

Компанія має представництва у Сан-Франциско, Шеньчжені та Києві. Усього в ній працює понад 60 людей. Розробка Android та IOS додатків відбувається в Києві.

TemplateMonster
TemplateMonster — це IT-компанія, що займається розробкою та продажем шаблонів сайтів та інших веб-рішень.

Початок діяльності компанії сягає далекого 2002 року, коли вона була лише студія веб-дизайну. Згодом, зрозумівши, що індивідуальна розробка сайту була занадто дорогою для багатьох замовників, вирішили пропонувати готові рішення для створення сайтів, які будуть доступнішими за індивідуальну розробку.

У 2005 році компанія вже мала 10 тис шаблонів, а у 2019 – 21 тис, які створили  понад 1600 авторів.

TemplateMonster продає HTML5 та Bootstrap-шаблони, шаблони для CMS і платформ E-commerce, шаблони PSD та елементи корпоративного стилю. 

Кожен шаблон клмпанії орієнтований на конкретні галузі: фотостудії, ресторани, клініки і т. д.

TemplateMonster входить у ТОП-3 світових виробників веб-рішень для сайтів. Штаб-квартира компанії  знаходиться в Нью-Йорку, офіси розташовані в Миколаєві, Києві та Львові.

Макети TemplateMonster були продані більше 1,5 млн разів. Щодня сайт компанії відвідують понад 5 мільйонів осіб. За версією Alexa, сайт Templatemonster.com входить до 5000 найбільш відвідуваних світових сайтів.

Deposit Photos
Depositphotos — фотобанк з понад 170 млн файлами, які можна придбати або завантажити безкоштовно. Це так званий посередник між продавцями й покупцями фотографій, векторних та редакційних зображень, ілюстрацій та відеокліпів.

Компанію заснував Дмитро Сергеєв у 2009 році в Києві. Через 2 роки вона отримала 3 мільйони доларів США перших значних венчурних інвестицій від TMT investments.

Менш ніж за чотири Depositphotos досягла позначки в 10 мільйонів файлів і вважалася одним з найбільш швидко зростаючих фотобанків у світі. Дохід сервісу складав 6 млн доларів, а вартість сягнула 100 млн доларів.

У 2014 році Depositphotos запустила онлайн-журнал про фотографію та візуальну культуру Bird in Flight, ще через 2 роки — платформу для корпоративних клієнтів Enterprise Solution

У 2017 році Depositphotos оголосила про випуск Crello — онлайн інструментарію з готовими шаблонами для створення дизайну без професійних навичок, який у 2019 році випустив власні мобільні додатки для IOS та Android.

DepositPhotos входить у п’ятірку найбільших фотобанків світу з понад 100 млн файлів. Сервіс використовують у 192 країнах. Головний офіс компанії розташований у Нью-Йорку, команда розробників працює в Києві також.

Terrasoft
Terrasoft – ІТ-компанія, відома своїми програмними продуктами Creatio, які допомагають підприємствам організувати взаємодію з їхніми клієнтами, автоматизувати процеси, оптимізувати маркетинг, сервіс та операційні процеси організації.

Історія компанії почалася у 2002 році в Києві. Її засновниками стали Катерина Костерева та Олександр Попов.

Terrasoft входить до міжнародної групи компаній Creatio, штат якої налічує 600+ співробітників, а клієнти представлені в 110+ країнах світу. Партнерська мережа Creatio налічує 700+ організацій по всьому світу.

Клієнтами Terrasoft є такі компанії, як Rozetka, Intertop, Укртелеком, Датагруп.

Станом на 2019 рік, за даними DOU, Terrasoft входила у топ-50 найбільших IT-компаній України та п’ятірку найкращих IT-роботодавців України в категорії 200–800 співробітників.

Компанія є одним з провідних лідерів галузі на ринку СНД.

Пов'язані теги: