Рейтинги 3 июл. 2018 г.

Чарівники горну. 10 українських брендів кераміки, якими варто пишатися за версією Фокус

Рейтинг статьи:0
Чарівники горну. 10 українських брендів кераміки, якими варто пишатися за версією Фокус
Джерело: focus.ua;

Сила традиції, що допомагає сучасним керамістам

фото: https://focus.ua
Традиційне українське гончарство є класичним прикладом локального крафту. Старі майстри забезпечували місцевих мешканців необхідним їм посудом, заробляли на життя його продажем у своєму селі чи містечку. Працювали гончарі теж з місцевим ресурсом — зазвичай майстерні з’являлися у тих місцевостях, де виявляли поклади глини. А її в Україні багато. За підрахунками мистецтвознавців, що вивчають ужиткове мистецтво, наприкінці XIX століття в усіх регіонах нашої країни налічувалося біля 700 осередків гончарства. Радянський Союз мало не знищив українські ремісничі традиції, проте у нас залишилися два центри автентичної кераміки — у полтавському Опішньому та львівському Косові. Тут відродилися занепалі за 70 років майстерні, де працюють з глиною на ручному горні, як і сто років тому, а займаються цим родини нащадкових гончарів.
Тож сучасні керамісти мають чудове опертя на традиції. Так само і потреби аудиторії незмінні — людям, як і століття тому, потрібен посуд.
Проте нині у гончарів є ширший вибір у технологіях та естетиці. Вони можуть обирати, яким чином виготовляти вироби — чи виліплювати та обпалювати їх вручну, чи звернутися до технологічних засобів виробництва. Ті гончарі, хто робить мальовану кераміку, однаково вдало надихаються автентичними орнаментами і найновішими трендами світового дизайну. Це поєднання традиційного і новітнього дозволить керамістам бути затребуваними й у майбутньому. І, можливо, через сто років з’являться нові династії українських гончарів.

Sergey Makhno Architects. Майстерня сучасного дизайну та архітектури

Засновник Сергій Махно

Майстерня працює в Києві

com.uamakhno_design

Компанія Sergey Makhno Architects заснована в Києві 2003 року. Майстерня сповідує принцип "мистецтво для життя", реалізуючи архітектурні проекти, створюючи інтер’єри та дизайнерські речі. Історія компанії почалася з однієї людини, а сьогодні на рахунку майстерні понад 500 проектів, реалізованих у 16 країнах. Мистецька студія поєднує дві лінії продукції: авторську, яку Сергій Махно створює особисто, та вироби команди керамістів і художників. Усі предмети — світильники, тарілки, чашки — ручної роботи, їх виготовлено в одному екземплярі.

Manna Ceramics. Український виробник керамічного посуду

 

Засновник Михайло Білоус

mannaceramics

Глянцеві тарілочки та блиск глиняних горщечків, сучасний дизайн у поєднанні з українським етностилем — це Manna Ceramics. Історія бренду почалася 15 років тому з ідеї Михайла Білоуса створювати ексклюзивні керамічні вироби. Відтоді його посуд набув неабиякої популярності майже в усіх провідних інтернет-магазинах України. Як індивідуальні, так і серійні макети, за якими виготовляється посуд, розроблено командою на чолі з власником. Вироби Manna Ceramics — це ручна робота, без застосування формувальних верстатів, за температури випалу від 1050˚С до 1200˚С. Використання високоякісної глини та харчової німецької глазурі дозволяє створювати вироби будь-яких кольорів, відтінків і ефектів, екологічно чистим і безпечним для здоров’я. А яскраві й оригінальні орнаменти на посуді не залишать байдужими найвибагливіших гурманів.

TapLap Ceramics. Майстерня кераміки

Засновник Антон Микитюк

Майстерня працює у Львові

ceramics

Коли після закінчення школи настав час обирати майбутню професію, Антон Микитюк відвідав кілька навчальних закладів — жоден із них не припав до душі. Проте завітавши до гончарної майстерні Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, як струмом вдарило — відразу відчув: це моє! Так почалося його захоплення керамікою, яке переросло в справу життя. Засновниками майстерні стала родина Микитюків, а першим гончарем — Антон Микитюк. Спочатку роботи були грубими й непоказними, але це анітрохи не зупиняло, навпаки — дедалі більше спонукало до роботи. Перші скульптурні проби — бик у вишиванці, гусак у чудернацькому капелюсі, горщики у вигляді свині та баранця — досі в асортименті. Наразі у майстерні працює майже вся родина: підприємцю допомагають двоюрідні брати, мама, сестра, а творчими розробками завідує тато. Рідний вуйко братів Микитюків готує глину для гончарства, яку привозить із коломийського кар’єру. Вже не лише родина задіяна в цій справі. Долучаються сусіди і друзі, хто як може: налагодити устаткування, зробити невеликий ремонт.

Kwambio. Виготовлення кераміки на 3D-принтері

Засновник Володимир Усов

Фабрика працює в Одесі

kwambio

У 2014 році засновники цифрового видавництва Gutenbergz Володимир Усов і Дмитро Кривошей вирішили створити платформу, яка дозволяє в один клік друкувати об’єкти на персональних 3D-принтерах. Ідея перемогла в конкурсі стартапів на IDCEE-2014, однак виявилася нежиттєздатною. Тому функціонал платформи задумали розширити. Восени 2016 року компанія відкрила в Одесі фабрику 3D-друку. А наприкінці 2017 року презентувала власний 3D-принтер Ceramo One для кераміки. Одну чашку принтер може надрукувати за 2-3 години. Сьогодні Kwambio — єдина в Україні фабрика 3D-друку керамічних виробів повного циклу.

GalenkoGallery. Студія авторської кераміки

Засновники Марк та Сергій Галенки

Студія працює в Києві

galenkogallerygalenkoceramics

Головний кераміст студії — художник Марк Галенко. Часто в майстерні працює і його дружина Наталя зі старшим сином Сергієм. Студія також співпрацює з українським художником-керамістом Андрієм Кияницею і художницею Дарією Вовк. GalenkoGallery як самостійний бренд почав існувати від 2011 року, але захоплення керамікою у сім’ї зародилося кілька десятиліть тому – наприкінці 90-х років. Усе почалося з того, що якось Марк прийшов до друзів у кооператив "Гончарі" спробувати себе за гончарним кругом. Там він зрозумів, що заняття керамікою – це справа його життя. Далі Марк із колегами організували товариство "Грифон". Нині галереї вже понад 10 років. За цей час виріс і здобув освіту син майстра Сергій. Кілька років пропрацювавши в різних фірмах ландшафтним дизайнером, син запропонував заснувати власну компанію GalenkoGallery. Отож, нині майстерня спеціалізується на створенні паркових та інтер’єрних скульптур, декоративної кераміки, світильників і сувенірів. Усі роботи виконуються з глини вручну. Також майстри проектують і створюють вітражі.

SaGaPottery. Сімейна майстерня кераміки

Засновники Олександр Барабанов та Галина Канюка

Майстерня працює у Києві

saga_pottery

SaGaPottery лише два роки, але бренд уже добре впізнаваний. Роботи майстрів легко відрізнити: вироби мають нерівні, рвані краї ("наче пориви вітру", кажуть майстри ) і особливо яскравий колір глазурі. Олександр Барабанов і Галина Канюка — подружжя художників. Спочатку вони займалися живописом, а кераміку просто колекціонували. Якоїсь миті спробували самі працювати з глиною і не змогли зупинитися. Канюка каже, що бренд SaGaPottery народився з любові робити щось власноруч і творити. Лише з часом народилася думка, що це може бути чимось більшим, ніж хобі. Нині їхні роботи добре реалізуються і в Україні, і за кордоном. Нещодавно майстри почали продавати вироби на одному з найбільших інтернет-майданчиків хендмейд-товарів – etsy.com. Майстерня також має свій шоурум , крім того, тут відбуваються майстер-класи для тих, хто хоче навчитися працювати із глиною.

Mох. Майстерня сучасної кераміки

Засновник Євген Бабешко Майстерня розташована в Івано-Франківську moxmox Майстерня 36-річного Євгена Бабешка міститься у звичайній квартирі івано-франківської багатоповерхівки. Спробувати свої сили в кераміці Євген вирішив 2014 року. До того майже вісім років займався графічним дизайном постерів, книжок, плакатів. Першим керамічним виробом, який Євген створив власноруч, стала піала для чаювань. А потім було річне навчання у російському місті Калузі. Найбільше засновникові "Мох" подобається ліпити. Тому він виготовляє посуд у техніці ручного ліплення, без використання гончарного кругу. Його вироби виходять дещо дивної, геометрично неправильної форми. А характерний коричневий відтінок продукція набуває завдяки тому, що перед випалюванням посуд вимочують у молоці. Назву майстерні Євген Бабешко обрав теж невипадково. Якось, перебуваючи в Карпатах, був зачудований дикою естетикою гірського моху. Привіз додому шматочок цієї найдавнішої рослини на планеті, і саме вона дала назву керамічній студії — як алюзія на вічну форму буття.

Дніпрокераміка. Італійські технології від українського виробника сантехнічного фаянсу

Власник Андрій Чеберко

Виробництво розташоване у Запорізькій області

Виробництву фаянсу у с. Пологи Запорізької області сприяє сама природа: тут є велике родовище каолінів та вогнетривких глин. Сировина з хорошими характеристиками зацікавила італійців. У 1993 році вони заснували спільне підприємство, але згодом відмовилися працювати в Україні. На основі їхніх технологій виробництво почало розвивати власні. Звернулися до науковців. За кілька років дослідів та експериментів отримали оптимальний склад керамічної маси, що за характеристиками була в кілька разів кращою за попередні стандарти. Компанія має свій фірмовий стиль — відсутність зайвих елементів рельєфу, блискучу рівну поверхню. Показник білизни поверхні досягає 95% еталону — найвищий з-поміж можливих для білої сантехніки. До речі, це теж результат тривалих експериментів учених. Компанія випускає продукцію у різних цінових сегментах, зокрема класу "люкс". Чимало продукції продається на західноєвропейському ринку. Крім того, підприємство виготовляє керамічні вироби для європейських компаній за кресленнями замовника.

Skybin Rustem. Забуте ремесло кримських татар

Засновник Рустам Скибін

Майстерня працює у Києві

SkybinR

Рустам Скибін — відомий кримськотатарський кераміст, який після анексії Криму живе і працює у Києві. На півострові залишилася його майстерня, власна школа, учні. В столиці він відкрив нову студію, а також займається з дітьми у центрі творчості "Ель-Чебер". Майстер присвятив життя відродженню забутого ремесла кримських татар. На основі орнаментів давньої вишивки він створив власний стиль поліхромного розпису керамічних виробів. Рустам Скибін активно збирає, аналізує, відновлює технології виробництва традиційної побутової гончарної кераміки. Переважно кераміст створює блюда й тарілки, проте в його колекції можна також знайти фонтани, світильники, музичні інструменти і панно. Вироби з майстерні кримського митця є у екс-президента США Джорджа Буша, Джорджа Сороса та єврокомісара Штефана Фюле.

Maistrenko сeramics. Витончено, однак функціонально

Засновники Олексій та Олеся Майстренки

Майстерня працює у Києві

maistrenko_ceramics

Майстерня працює із найвишуканішим різновидом кераміки — порцеляною. Як кажуть майстри, матеріал визначає стиль і напрям роботи. Тому їхні вироби ніжні й витончені. У майстерні виготовляють чайні та кавові сервізи, столовий посуд (тарілки, горнятка, сільнички, чашки, кухлі). Часто майстри відтворюють старі зразки кераміки. Для виробництва використовують українську, французьку, іспанську глину, а також німецькі, італійські та іспанські глазурі й пігменти. Оскільки вся кераміка Maistrenko сeramics виготовляється власноруч, вироби існують в єдиному екземплярі або в обмеженій кількості. Подружжя заснувало бренд 2012 року. Кілька років працювали у Хмільнику Вінницької області, зараз майстерня переїхала до столиці.
Джерело: focus.ua.  Спецпроект Красива Країна. 100 українських брендів, якими ми можемо пишатися. 
#  
 
По поводу публикации ваших текстов на сайте BrandStory.com.ua пишите на brandstory.n@gmail.com #
 

Другие публикации в разделе Зроблено в Україні:

#
Читайте также: Визначена найкраща поштова марка України-2017
Читайте также: «Укрзалізниця» та WOG CAFE — два роки шаленого попиту
#
Читайте также: Смак Українських Карпат: вместо кооперативов — маркетинг на доверии
Читайте также: UDEN-S — 11 років енергозберігаючих технологій від українського бренду
#
Читайте также: Сооснователь «Новой почты» Владимир Поперешнюк: Нам нужен свой авиапарк
Читайте также: Украинский «Колонист» — желанное вино
#
Читайте также: Моршинская… об истоках …
Читайте также: Корпорация «Фактор»: как все создавалось…
#

Публикации в рубрике Игроки рынка:

#
Читайте также: Валерий Дема, вице-президент SIGMABLEYZER: Неопытный владелец идет методом вскрытия
Читайте также: Анна Колесова: «Мы меняем парадигму почтового оператора Укрпошты»
#
Читайте также: Небо и земля: AGROPORT превращает аэропорты в идеальную площадку для развития фермерства
Читайте также: Ирина Наконечная: И в агробизнесе компания-бренд ценится дороже
#
Читайте также: Владислав Троїцький: «Якщо завжди казатимеш правду, не будеш ідіотом»
Читайте также: Вячеслав Семеняк: «Мобильное приложение AgroUA- аграрный рынок в кармане!»
#
Читайте также: Владислава Рутицкая: Действия определяют результаты
Читайте также: Екатерина  Одарченко: Технолог понимает каким образом первичный месседж доходит к избирателю
#

Популярное на сайте:

#
Читайте также: Креативная реклама автомобилей
Читайте также: Заглотить наживку: 5 шагов, которые позволят стартапу привлечь инвестиции от глобальной корпорации
#
Читайте также: Проект «Вони годують Україну» — помогает решать задачи, которые стоят каждый день перед фермерами
Читайте также: Почему инвесторы не вложатся в ваш стартап? Три стоп-сигнала
#
Читайте также: 5 признаков стартапа, в который захотят вложиться инвесторы
Читайте также: Стартує IIІ Всеукраїнський конкурс Неймовірні села України 2018 
#
Читайте также: Подборка креативной рекламы  (ч 2)
Читайте также: Александр Ланецкий: Развитие региональных аэропортов 

Связанные теги:

Читайте также: