Точка зору Sep 6, 2021

Айтішники багато заробляють і мало платять податків?

Рейтинг статті:2
Айтішники багато заробляють і мало платять податків?
Вони за шість місяців 2021 року (за минулі роки сервіс ДПС статистику не дає) сплатили 4,97 млрд грн податків. Водночас юрособи з ІТ ринку, які - на загальній системі оподаткування, сплатили 1,5 млрд грн податків. Таким чином, ФОПи на ринку ІТ сплачують 76% податків.
З 2017 року по 2019 обсяг сплати податків ІТ спеціалістами на ФОП зросли в два рази. З того часу ця цифра подвоїлася. 6,5 млрд грн податків з ІТ за півроку – це багато чи мало? Порівняв обсяги сплати податків ІТ-галуззю з іншими 12-ма видами діяльності. З 13 відібраних видів діяльності, ІТ-ринок знаходиться на 9 місці за обсягом сплати податків. Галузь сплачує податків більше, ніж будівельники (4,7 млрд грн), компанії зайняті в фінансах та страхуванні (4,4 млрд грн), готельному та ресторанному бізнесі (1,8 млрд грн).
І це без врахування податків на споживання, які спеціалісти з найбільшими зарплатами в Україні, сплачують в процесі покупки товарів та послуг.

Материалы, публикуемые в разделе "Мнения", отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с позицией редакции онлайн-платформы «BrandStory». Редакция не несет ответственности за материалы опубликованные в разделах «Экспертное мнение» и «Мнения компаний».

Пов'язані теги:

Читайте також: