Другий день не був таким відкритим: представники провідних країн та міжнародних організацій влаштували переговори у Палаццо Барберіні - неподалік Колізею та Фонтану Треві. Серед найбільш частих оголошених викликів звучали такі: складність післяковідного відновлення, загроза соціальних вибухів та атак екстремістів для культурної спадщини; ефективність молодіжної політики та культурної дипломатії для порозуміння між народами; вимоги нового реагування у цифрову еру та захист інтелектуальної власності; світовий масштаб розслідування та відслідковування злочинців, які займаються незаконним збутом цінностей тощо.

Виходячи з цього бачимо, що величезна кількість об’єктів матеріальної спадщини (поки лишаючи за дужками нематеріальну) викликає неабиякий інтерес у наших партнерів. Неможливість контролю над деякими територіями і акваторіями означає проблему сірої зони для культурних злочинів, незаконної торгівлі та небезпеки втрати шедеврів світового значнння.
Цілком можливо, що Росія та підконтрольні їй структури активно користуються ситуацією, а координація відбувається цілком зверху.
Місце України у багатьох полях є вирішальним, як от кібербезпеки, контррозвідувальної діяльності, боротьби із організованою злочинністю та протистояння безперервним нападам у різних сферах. Національний досвід сприяє поліпшенню позицій держави на багатосторонніх переговорах і розкриває нові перспективи.
Не менш яскравим свідченням зацікавленості може служити передача представників Інтерполу нам, як експертам від України, матеріалів нової програми Організації, що стосується протидії культурним злочинам. Різноманітні недвозначні натяки з боку світових лідерів на тему України говорить про щирий інтерес і бажання ширшої кооперації та подальшої інтеграції держави у наднаціональні формати. На нашу думку, ідеться про необхідність політичної волі з боку органів влади, а можливість посилення нашої безпеки лежить у руслі публічної політики, а не очікування офіційних заяв чи прохань від лідерів світових організацій.

Не забуваймо, що саме вона є фундаментом ідентичності, міжнародного іміджу, потенціалом рекреаційної галузі та відчутним фінансовим боком для бюджету.
Рішення «великої двадцятки» є магістральними у світовій економіці та суміжних галузях, саме вони визначають вектор майбутньогого розвитку та руху. Ця група об’єднує понад 70% населення світу, 80% світової торгівлі та 90% світового внутрішнього національного продукту.
Читайте також:

