Інтерв'ю Jun 25, 2021

UKROLIYA – 20 років разом!

Рейтинг статті:4
UKROLIYA – 20 років разом!
Упевнені, що ця публікація надихне вас, подарує потужний заряд оптимізму, а також створить ще один привід об’єднатися навколо важливої соціальної місії UKROLIYA.

ЧАС, МІСЦЕ І ПАРТНЕРСТВО
Юрій Шевченко: «Створенню UKROLIYA сприяв ідеальний збіг трьох класичних факторів – часу, місця і партнерства. У 2001 році наші партнери, компанія «Українське зерно» в особі Богдана Єсіпова, заявили про свою потребу в продуктах переробки соняшнику і виявили інтерес до створення спільного бізнесу. Місцем для старту проекту став майданчик у Диканьці на території комбікормового заводу, який надалі перетворився на центр з переробки органічного соняшнику. Наші з Вадимом компетенції та більш ніж п’ятирічний досвід в олійно-жировій галузі стали переконливою основою для успішного початку бізнесу.
Буквально через рік після запуску виробничого комплексу UKROLIYA ми вийшли на ринок з власною торговою маркою «Диканька», сфокусувавшись на виробництві пресової соняшникової олії. Ми створили бізнес у заповідній зоні, тому вклали в наш продукт всю автентичність місцевості, зберегли природний смак і аромат традиційної соняшникової салатної олії. Від самого початку наша компанія орієнтувалась на якість, цінність для здоров’я та екологічність продуктів, що виробляються».

РІШЕННЯ, ЯКИМИ МИ ПИШАЄМОСЯ
Юрій Шевченко: «5 років тому загальний виробничий потенціал галузі різко виріс, і став відчутним дефіцит сировини для завантаження виробничих потужностей. Ринок став більш жорстким і конкурентним. Ми прийняли стратегічне рішення не йти на збільшення виробничих потужностей, а шукати ніші, в яких зможемо відбудуватися від ринкової «класики» і створювати унікальні продукти з доданою вартістю. Такими нішами для нас стали виробництво високоолеїнової та органічної соняшникової олій.
Коли ми починали розвивати ці напрямки, тільки деякі фермерські господарства в Україні вирощували високоолеїновий соняшник. Виявивши інтерес до його закупівлі, мотивуючи додатковою премією до ціни в порівнянні з традиційним соняшником, наша компанія стала драйвером цього сегмента сільського господарства. Ми зацікавили українських фермерів збільшувати посіви високоолеїнового соняшнику».

ОРГАНІЧНИЙ ВИКЛИК
Вадим Швачка: «Якщо ми стали локомотивом для українських фермерських господарств у ніші високоолеїнки, то з органікою була дещо інша історія. Ми повірили в успішність переробки органічного соняшнику завдяки нашому партнеру, одному з найбільших органічних господарств України, ПП «Агроекологія». Досвід Гліба Лук’яненка, керівника бізнесу ПП «Агроекологія», глибока довіра до нього особисто надихнули нас побудувати органічний завод.
Органічний бізнес став для нас найбільшим викликом за всі ці 20 років. Якби ми орієнтувалися на проектні показники ефективності й окупності інвестицій, ми б ніколи не взялися за такий проект. Ми довірилися внутрішньому чуттю, експертизі наших партнерів і розумінню світових тенденцій, які засвідчили зростання попиту на органічні продукти.
А сьогодні саме органіка змінила образ нашого бізнесу, трансформувала нашу культуру і стала візитною карткою UKROLIYA».

СТРАТЕГІЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ БІЗНЕСУ
Юрій Шевченко: «Виробництво продуктів з доданою вартістю, створення власних брендів EFFO і Garna Organica, набуття статусу експерта у сфері високоолеїнових і органічних продуктів, – все це стало результатом стратегії трансформації бізнесу, яку ми розробили три роки тому.
Ці рішення стали найбільш важливими і значущими за всі 20 років існування компанії. Нам вдалося повністю трансформувати бізнес, змінити культуру компанії, створити нові унікальні продукти, здобути нових Партнерів і Клієнтів.
Сьогодні UKROLIYA – №1 у виробництві й реалізації органічної соняшникової олії в Україні та №2 в експорті високоолеїнової рафінованої соняшникової олії.
Місія нашого бізнесу – формувати і розвивати культуру споживання здорових олій. Для цього важливо бути ефективною компанією на рівні операційної діяльності та чітко прямувати до намічених стратегічних цілей. Про них докладніше розповість наш керівник бізнесу, Павло Іванов».

ПРІОРИТЕТНІ ВЕКТОРИ У РОЗВИТКУ КОМПАНІЇ
Павло Іванов: «Стратегія неможлива без тактики, і навпаки. Я можу виділити три пріоритетні фокуси, на яких команда зосередить свою роботу в найближчі роки.
Перший фокус – це створення доданої вартості. Ми будемо максимізувати ті напрямки, які створюють додану вартість, у всіх можливих її проявах. Це стосується будь-яких видів переробки. Серед наших завдань: зменшити відсоток нерафінованої олії і збільшити відсоток рафінованої дезодорованої, збільшити виробництво і реалізацію продуктів переробки органічного соняшнику. Оскільки внутрішній ринок органіки на даному етапі обмежений платоспроможним попитом, ми сфокусуємось на експортних позиціях, включаючи експорт нашої фасованої органічної соняшникової олії. Адже саме фасований продукт дає змогу отримати найбільшу додану вартість. Компанія буде максимально намагатися відходити від сприйняття нас як сировинного бізнесу.
Другий фокус – збільшити гнучкість бізнесу. Ми будемо працювати над тим, щоб перетворити наші недоліки в переваги. Наприклад, один з наших найсерйозніших мінусів – це віддаленість від залізниці й портів. Ми знаходимося трохи в стороні від основних транспортних магістралей України і, відповідно, повинні будемо докласти всіх зусиль, щоб дешевше купувати і переробляти сировину, дешевше доставляти готовий продукт. Як би не змінювався ринок, нам важливо вміти швидко перебудовуватися і пропонувати ринку те, що затребуване. Завдяки диверсифікованому портфелю продуктів та географії поставок, ми, в будь-який момент, можемо переключитися на інший ринок, запропонувавши те, що необхідне.
І третій фокус – це довгострокова стійкість бізнесу. Вона неможлива без правильної побудови стосунків з фінансовими інститутами. У сучасному світі вартість капіталу відіграє дуже значну роль, і наше завдання – зробити вартість капіталу і вартість його залучення оптимальною. Ми орієнтуємося на побудову довгострокових і стійких відносин з провідними фінансовими установами не тільки України, а й світу.

НАШІ КЛЮЧОВІ ТАКТИЧНІ ЗАВДАННЯ
Павло Іванов: «Якщо мова йде про тактику, я б виділив два основні завдання. Перше – це побудова сильної команди. Наша команда показала свою ефективність в цьому сезоні, який став одним з найважчих за останні десятиліття. У нас є сильне ядро людей і цінності, які нас об’єднують: взаємоповага, взаємна підтримка, довіра, заснована на чесності, й відповідальність. Залишилося вивести команду на максимальний рівень ефективності з точки зору відповідальності ключових менеджерів, правильно поставити цілі, розподілити зони відповідальності по поверхах управління і запустити цей механізм.
Друге завдання має більш тактичний характер, однак, воно також стосується операційної ефективності і швидкості прийняття рішень. Воно передбачає максимальну автоматизацію бізнес-процесів, створення можливості оперативно отримувати інформацію про те, що відбувається на ринку і всередині компанії з тим, аби відповідальний менеджер міг швидко і точно приймати рішення.
Реалізація поставлених завдань створить стійку платформу для успіху UKROLIYA в майбутньому, та дозволить чітко і швидко приймати правильні, ефективні й трансформаційні рішення».

Источник: UKROLIYA

Пов'язані теги:

Читайте також: