Точка зору Jan 14, 2022

"Термінал не працює, тільки готівка!" Чому деякі магазини та кав'ярні перейшли на готівку?

Рейтинг статті:0
"Термінал не працює, тільки готівка!" Чому деякі магазини та кав'ярні перейшли на готівку?
У разі відсутності РРО/ПРРО - штраф за першу операцію без фіскального чека - 100% вартості товару. За другу та наступні операції - 150% вартості товару/послуги.
Водночас у січні довелося зустріти чимало випадків, коли в магазинах і кав'ярнях почали приймати лише готівку. Виявляється, що не всі перейшли на РРО і, щоб не влетіти на штрафи, почали проводити операції лише в готівці.
Підприємці розповідають, що на готівку переходили не тільки ФОП без РРО, але і ті, які зареєстрували касові апарати. Інші ж, які зареєстрували РРО/ПРРО і чесно намагалися проводити операції, зіткнулися з технічними проблемами зі сторони податкової.
Які причини? В грудні 2021 року у Верховній раді розглядався законопроект про відтермінування фіскалізації і тому частина ФОП, надіючись на успішний для них результат голосування, не зареєстрували РРО. Але в Раді не знайшлося голосів для відтермінування фіскалізації.
В результаті, щоб не влетіти на штрафи, десятки тисячі підприємців ринулися реєструвати РРО. Це в кілька разів збільшило навантаження на сервіси РРО/ПРРО і вони почали збоїти.
Неготовими виявилися і податкова. 9 січня лягли її сервери. Наступного дня сервери запрацювали, але вийшов з ладу один із сервісів, який перевіряє ключі. Підприємцям доводилося до пізньої ночі робити спроби "закривати зміни" через неможливість надіслати чеки в ДПС.
10 січня компанія з автоматизації роботи кав'ярень та закладів харчування Poster провела опитування серед підприємців, 26% з них відповіли, що з січня не приймають оплатчу через термінал, розбираються і налаштовують РРО/ПРРО.
Кажуть, що зараз зі сторони ДПС збоїв немає.

Джерело

Пов'язані теги:

Читайте також: