Точка зору Jan 14, 2022

ДБР заарештувало 100% акцій заводу Більшовик

Рейтинг статті:2
ДБР заарештувало 100% акцій заводу Більшовик

Проблема лише в тому, що згідно закону про приватизацію ця оцінка не потрібна.

Закон каже, що велика приватизація проводиться за допомогою радника і радник визначає стартову ціну аукціону. Все. Як він її визначає – не важливо. Може ця ціна йому наснилася проти ночі. В результаті оцінка, яка була зроблена, — це просто внутрішня кухня радника, який хоче визначити ціну плюс-мінус близькою до ринкової.
Тому важко у суді буде довести, що хтось завдав державі збитків. Прямо скажемо — це неможливо в такому випадку.
Чому закон каже так? Бо не важлива стартова ціна, не важливо хто і як робить оцінку, коли є конкуренція. І тоді на прозорому аукціоні буде встановлена справжня ціна об’єкту продажу. Можна стартувати хоч з нуля, сам факт відкритості аукціону виведе ціну на справедливий рівень. А стартова ціна важлива була, коли у нас не було відкритої приватизації і обмеження були спрямовані на те, щоб не допустити на продаж зайвих. Зараз цих обмежень нема. Фонд Держмайна допускає всіх.
А далі вже працює ринок. Конкуренція.
У даному випадку ринок не спрацював, бо не було справжньої конкуренції. І ДБР мало б задати питання, чому ж це сталось. Чому ніхто не прийшов. Але на цьому етапі ДБР ризикувало б вийти на самого себе чи свого далекого родича чи близького друга. А це не цікаво.
Але ДБР сполошилося з приводу того, що оцінка, яка не була потрібна, була зроблена не так.
При тому, що продавався завод, який оцінувався не як завод, а як майбутня площадка для будівництва. В першу чергу житла. І оцінити це згідно українського законодавства як завод взагалі не мало ніякого сенсу. І так — і саме законодавство не вимагає такої оцінки згідно законодавства про оцінку. От же ж парадокс.
Чи має така справа перспективи у суді? Ні, не має.
Чи скажуть усі наступні учасники приватизацій «Да пішло воно все»? Мабуть скажуть. Просто мало хто з потенційних інвесторів спить і мріє про спілкування із ДБР.
Чи покращить хтось із ДБР свої житлові умови? Можливо, так.
Але це вже зовсім інша історія. Яка жодним чином не допомагає українським платникам податків.

Джерело

Пов'язані теги:

Читайте також: