На досуге 30 мар. 2017 г.

25 книжок про успіх, які знадобляться кожному бізнесменові

Рейтинг статьи:0
25 книжок про успіх, які знадобляться кожному бізнесменові

Особистісне зростання є запорукою досягнення успіху в бізнесі і становлення підприємця і керівника. Для цього потрібно вивчати професійну літературу. Є такі книжки, які необхідно прочитати кожній людині, яка прагне досягти успіху.

Gazeta.ua пропонує переглянути добірку найкращих книжок для бізнесменів на думку венчурних капіталістів, керівників та засновників великих корпорацій.

1. "Передбачувана ірраціональність", Ден Аріелі

Книга Дена Аріеля глибоко розглядає поведінку та звичку споживачів. Вся увага спирається на те, що люди надто схильні бути ірраціональними. Для написання книги було проведено ряд експериментів, завдяки яким автор показує, що світ зовсім не такий, яким його хотіли б бачити економісти.

2. "4 кроки до осяяння", Стів Бланк

"4 кроки до осяяння" стане необхідною для всіх, хто просуває товар на ринку, пише бізнес-плани, маркетингові або плани продажу. Крок за кроком Стів Бланк розповідає, як успішно запустити новий товар або компанію. Наповнена конкретними прикладами, книга поповнить ваші знання та вміння щодо успішної організації продажу та ведення бізнесу.

3. "Як змінити світ", Девід Борнштейн

Автор приділяє увагу "соціальним" підприємцям. Його дослідження показали, що ви можете досягти успіху, якщо дуже хочете змінити світ. У даному випадку, прагнення до ідеалу може стати сильним мотиватором.

4. "Від розміщення ресурсів до стратегії", Джозеф Бауер

Бауер пропонує комплексний підхід до організації праці. Спираючись на десятилітні дослідження, він пояснює, як розробити ефективну корпоративну стратегію та уникнути збоїв у системі. Гарвардський професор Клей Крістенсет рекомендує це видання як "класичну книгу про те, як працює світ".

5. "Гублячи невинність: як я вижив, повеселився та заробив статок, роблячи бізнес по-своєму", Річард Бренсон

Один із найвидатніших мільярдерів світу розповідає, як він побудував власну імперію "Virgin" під гаслом "До біса все, давай зробимо це!" Автобіографія Бренсона показує, як впевненість у провалі може стати одним із найвірніших способів досягнути успіху.

6. "Як завоювати друзів та впливати на людей", Дейл Карнегі

Книга повністю розрахована на самодопомогу читача, але це не повинно вас лякати. Саме такий спосіб є необхідним для розуміння того, як сподобатися іншим, підтримувати розмову та переконувати у своїй точці зору – іншими словами, те, без чого ви не досягнете успіху в бізнесі.

7. "Принцип зігзага", Річ Крістіансен

Автор розповідає про необхідність ігнорувати голоси, які підказують нестися до вашої цілі на всіх парах. Натомість він стверджує, що потрібно зігзагами обходити перешкоди, підтримуючи при цьому напрям у бік мети.

8. "Дилема інноватора", Клейтон Крістенсен

Стіва Джобса "глибоко вразила" ця книга. Професор Гарвардської школи бізнесу представив ідею підривних інновацій, того, як нові бюджетні продукти повністю заволодіють ринком. Доказом того, як працює ця теорія можуть слугувати такі компанії як Netflix.

9. "Від гарного до великого", Джим Коллінз

"Від гарного до великого" є продовженням книги Коллінза "Побудовані навічно". У ній наведені топ-компанії з найкращими показниками діяльності, а також риси характеру їх директорів. Наприклад, топ-менеджери Level-5 та готові виконувати всі поставлені задачі. Також вони створюють культуру чесності.

10. "Стартапи", Вільям Дрейпер

Дрейпер досліджує історію венчурного капіталу та культури Силіконової Долини. Книга присвячена тому, як венчурні капіталісти оцінюють ідеї та бізнесменів, які їх вигадають.

11. "Інновації та бізнес", Пітер Друкер

Друкер є одним із провідних теоретиків менеджменту свого покоління, і його глибинне розуміння інновацій в цій книзі є неоціненним вкладом. Він пояснює основні елементи в інноваціях та наводить реальні приклади їх застосування. Вперше книга була опублікована в 1980-х рр.., та незважаючи на це, її ідеї досі працюють.

12. "Сходження грошей: фінансова історія світу", Ніл Фергюсон

Це улюблена книга генерального директора компанії Coca-Cola Мухтара Кента. Вона зображує еволюцію фінансової системи. Книга допоможе бізнесменам зрозуміти мікроекономічні складові, які наприкінці будуть визначати успіх або провал компанії.

13. "Ніколи не їж наодинці", Кейт Феррацці

Вміння будувати стосунки – ключ до успіху. Саме у цьому збирається переконувати читача Кейт Ферацці. Вона розповідає, як наприклад, Білл Клінтон, використовуючи свої вміння будувати відносини, піднявся у кар'єрі.

14. "Плоский світ", Томас Фрідман

"Плоский світ" – важливий путівник у розумінні глобалізації. Журналіст The New York Times на прикладах розповідає, як компаніям та окремим людям слід реагувати на нові способи ведення бізнесу. Це одна з улюблених книг голови JPMorgan Джеймі Даймона.

15. "Малий бізнес: від ілюзій до успіху", Майкл Гербер

Гербер розповідає про підхід для успішної роботи малого бізнесу. Книга про те, як перетворити бізнес в гарно побудовану систему і не витрачати свій час та зусилля кожного дня.

16. "Викиди: історія успіху", Малкольм Гладуелл

Третій бестселер Гладуелла розповідає про те, як натхненна праця та вдача разом ведуть до успіху. Наприклад, різниця у віці титанів Силіконової долини лише - кілька років, і народились вони за дуже незвичних обставин, що дозволило їм створити передові технології. Але вдача без тяжкої праці – пусте місце. Гладуелл популяризував ідею про те, щоб створити геніальне потрібно 10 тисяч годин практики.

17. "Всі маркетологи – брехуни", Сет Годін

Годін вважає, що ключовим у маркетингу є розповідь історії, і ця книга є маніфестом з даного питання. Коли маркетологи розповідають гарну історію, споживачі її повторюють і, скоріш за все, вони будуть слідувати за нею, ніби вона реальна. Але без переконань нічого не вдається.

18. "48 законів влади", Роберт Грін

Грін написав цю книгу під час дослідження сильно політизованої кіноіндустрії Голівуда. У короткому інтерв'ю він розповів, що тоді його турбувало мистецтво психологічної гри. Тому він прочитав історію влади, особливо Макіавеллі, і створив свій власний комплексний путівник для розуміння темної сторони людської природи.

19. "Щастя на доставку", Тоні Шей

Шей, голова Zappos, створив божевільну споживчу базу для свого бренду за допомогою формування корпоративної культури своєї компанії. Книга повністю присвячена Zappos. У ній багато ідей, які допоможуть будь-якому бізнесменові, який бажає збільшити кількість постійних покупців.

20. "Кради як митець", Остін Клеон

Клеон є не типовим знавцем бізнесу. Він художник з декількома фантастичними ідеями стосовно креативності. Книга - коротка, написана легко. В ній читач знайде практичні поради для розвитку фантазії та творення.

21. "Як все починалось", Джессіка Лівінгстон

Apple, PayPal, Yahoo! та ще 20 історій відомих стартапів очами їх засновників. Лівінгстон розповідає про початкові етапи життя стартапів. Це глибока і детальна розповідь про часи технічного буму у 80-ті роки. Окрім того, у книзі наведено думки досвідчених бізнесменів, які можуть стати порадами.

22. "Як мислять успішні люди", Джон Максвелл

Успішні люди не обов'язково розумніші за інших, вони просто знають, як мислити інакше. Гуру в сфері лідерства Максвелл висвітлює ключові підходи до інноваційного та дисциплінованого розумового процесу. Він пропонує приклади того, як можна використовувати принцип 80/20 (закон Парето) для розподілу енергії.

23. "Найкмітливіші хлопці у використанні можливостей: вражаючий ріст та скандальний крах Enron", Бетані МакЛін та Пітер Елкінд

Уоррен Баффет назвав цю книгу найулюбленішою. Вона нагадує бізнесменам про силу та важливість професійної етики, про те, що навіть маленькі необачливі рішення можуть пустити нанівець роки роботи.

24. "Дзен та мистецтво догляду за мотоциклом", Роберт Пірсіг

Книга містить багато складних філософських дискусій, але головна увага приділена рішенням проблем та метафізиці якості. Це путівник до впевненості у своїх силах і продуманості, про які кожен бізнесмен повинен знати.

25. "Стартап", Ерік Райс

Райс пропонує підхід до невизначеності, нероздільно пов'язаної з майбутнім успіхом компанії. Топ-менеджери та підприємці часто рекомендують прочитати цю книгу як "дорожню карту" для інновацій.
По материалам: gazeta.ua

Связанные теги: