Українські равлики завойовують світ

Українські равлики завойовують світ

І сьогодні ми хочемо поділитися з вами яскравою історією успіху бізнесмена нової формації - Сергія Данилейко,

який у далекому 2015 році, в часи економічного спаду, девальвації національної валюти, та початку АТО на Сході заснував новий для України сільськогосподарський напрямок – перше фермерське господарство, яке займається вирощуванням середземноморських та африканських равликів - "РАВЛИК-2016".

«Ми є першим офіційно зареєстрованим підприємством в Україні, яке розпочало цей бізнес», - розповідає Сергій, - а наша компанія USH (Ukrainian Snail Holding) – першим виробником, що виготовляє якісні напівфабрикати з равликового м’яса. Виробничі потужності розташовані на Полтавщині, яка є одним з самих екологічно чистих регіонів України».

«Ідея заснувати равликову ферму з’явилася випадково під час туристичної подорожі до Парижу, - ділиться Сергій, - ми з дружиною скуштували равликів, які є відомим французьким делікатесом. Нам дуже сподобалося і я запалився ідеєю заснувати равликовий бізнес в Україні».

Ідея настільки припала до душі Сергієві, що на наступний день він придбав квитки до Польщі та Литви, щоб відвідати равликові ферми, закупити необхідну техніку та перші стада равликів, а ще через день знайшов землю для розташування ферми. Так, лише за три дні розпочалася нова «равликова» історія в Україні, яка успішно триває до сьогодні.

Український «РАВЛИК-2016» - підприємство, що відповідає усім сучасним світовим стандартам розведення равликів та застосовує у своїй роботі останні розробки та скіли цієї сфери. На полтавській фермі розводять два види равликів: Helix Aspersa Muller та Helix Aspersa Maxima, які користуються великим попитом у Європі та активно здобувають популярність серед українських споживачів. В роботі підприємство використовує три основні види вирощування: горизонтальний, вертикальний та конусний. Завдяки цьому, кожного року підприємство продукує понад 170 тон молодняка.

Серед значних здобутків українського підприємства: розробка та впровадження власного методу добування равликового муцину, якому немає аналогів у світі. 
Довідка: Муцин – речовина, яка широко застосовується у косметології та надзвичайно корисна для шкіри. Є природним джерелом еластину, колагену, гліколевої і гіалуронової кислоти, що допомагає запобігти старінню шкіри, усунути запалення та відновлює еластичність і пружність шкіри.

«Сьогодні серед наших клієнтів багато закордонних та українських підприємств, - розповідає Сергій, - ми маємо три закордонних склади, які знаходяться у Барселоні, Туріні та Лісабоні, а також, працюємо з провідними українськими мережами, такими як «Новус», «Good Wine», «Сільпо», відомими міжнародними рітейлами – «Metro» та «Auchan. Проте, зупинятися на цьому не збираємося та постійно шукаємо нові шляхи для розвитку і розширення ринку збуту». 

Успіх підприємства зумовлений значною мірою і тим, що у його роботі використовуються передові інноваційні рішення у сферах технологій та автоматизації процесів, а також, сучасні маркетингові інструменти для просування та популяризації продукції. "РАВЛИК-2016" активно пропагує культуру споживання равликів через Google та соціальні мережі, а також має власний інтернет-магазин з широким асортиментом товару, завдяки чому кожен українець зможе спробувати та оцінити відомий делікатес за цілком доступною ціною.

Станом на 2021 рік, фермерське господарство є лідером у своїй галузі, задає стандарти розвитку аналогічних підприємств по всій Україні. Основною місією ферми Сергій вважає розвиток равликового бізнесу в нашій країні, а тому заснував та активно розвиває напрямок навчання та франчайзингу.

«Наша мета - навчити високоприбутковому бізнесу якомога більше українців, говорить власник, - тому, з цією метою на базі фермерського господарства ми створили дослідницький центр та запровадили навчання для усіх бажаючих долучитися до перспективного бізнесу».

Під час навчання учні мають можливість відвідати ферму, ознайомитися з усіма 9 етапами вирощування українських равликів та продегустувати кінцеву продукцію. Пройшовши навчання на базі підприємства, молоді бізнесмени отримують практично готову фінансову модель сучасної ферми з об’ємом продукції до 50 тон на рік. Крім того, учні забезпечуються необхідним матеріалом, можливістю придбати стада для розведення, отримати контакти для реалізації готової продукції та фахову підтримку на усіх етапах ведення бізнесу.
Завдяки такому прогресивному підходу, за роки існування ферми, навчання вже пройшли понад 700 людей. Сьогодні «Равлик-2016» допоміг з відкриттям та активно підтримує понад 170 вітчизняних ферм.

Сергій Данилейко говорить про те, що в Україні равликовий бізнес перебуває на початковій стадії розвитку, проте має хороші перспективи та широкі можливості виходу на світовий ринок. Згідно статистики, вже існуючі у світі ферми не задовольняють потреби ринку. Сьогодні люди споживають близько 800 тисяч тон на рік, при потребах ринку понад півтора мільйони тон. І ці потреби щороку тільки зростають. «Тому, ми прагнемо ділитися власним досвідом та допомагати кожному українцю створити власний прибутковий бізнес у сфері інноваційної галузі сільського господарства», - підсумовує власник «РАВЛИК-2016». 

Для пришвидшення динаміки зростання равликового бізнесу, у 2018 році українські равликові фермери-однодумці згуртувалися в “Український Кластер Виробників Равликів”, який сприяє активному обміну технологіями, досвідом та впровадженню нових практик у сфері вирощування равликів. Це допомогло учасникам досягти суттєвої економії на придбанні матеріально-технічних засобів, просунути український продукт на світові ринки та пришвидшити динаміку зростання об’ємів продажу товарів усіх учасників об’єднання.

Крім того, у 2020 році за ініціативи Сергія Данилейка та Михайла Апостола (Ukrainian Snail Holding) відбулася знакова подія, яка відкрила перед равликовою галуззю великі перспективи розвитку як в Україні, так і за її межами. Під час зустрічі між владою та представниками регіональних Асоціацій та експортерів Равлика було погоджено зміни до законопроекту 32.95, які дозволили зарахувати геліцекультуру в окрему галузь в Україні з дотаціями. Завдяки цьому, фермери зможуть отримувати дотації до 70% від держави на облаштування території та закупівлю необхідного обладнання для равликових ферм.

«Ми і надалі плануємо рухатися тільки вперед та у найближчі роки стати відомим постачальником равликів у Європі. Адже, сьогодні в Україні є всі необхідні для цього ресурси», - з ентузіазмом підсумовує Сергій.

Саме тому, підприємство активно бере участь у міжнародних подіях, конференціях, виставках. До прикладу, у жовтні цього року фермерське господарство "Равлик-2016" стало учасником 36-ї найбільшої міжнародної виставки готових продуктів харчування і напоїв "Anuga", яка відбувалася у місті Кельн в Німеччині.

Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Аг
ентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО):

https://www.facebook.com/usaid.agro/

Пов'язані теги: