Точка зору Oct 13, 2021

Засідання міністрів країн G20 на тему торгівлі та інвестицій

Рейтинг статті:10
Засідання міністрів країн G20 на тему торгівлі та інвестицій
Торгівля служить людям, планеті та глобальному процвітанню, відповідно до трьох стовпів, визначених як гасло G20 2021 summit - "Люди, планета, процвітання". «People, Planet, Prosperity”.

Зобов'язання пом'якшити вплив пандемії Covid-19 на торгівлю та інвестиції і провадити політику «кращого будувництва» сталого, всеохопного та стійкого відновлення йде паралельно з необхідністю зміцнення на основі правил, недискримінаційної та прозорої багатосторонньої торговельної системи зі Світовою організацією торгівлі в її основі.

Міністерська зустріч G20 з проблем торгівлі та інвестицій має на меті стати рушійною силою для успішного результату 12-ї за рахунком Конференції міністрів Світової організації торгівлі, яка має відбутися у Женеві з 30 листопада по 3 грудня 2021 року, що стане ключовим моментом у пожвавленні багатосторонніх торговельних відносин.

Зустріч запланована із 3 сесіями і охоплюватиме шість ключових тем.
Щодо зв’язку між торгівлею та охороною здоров’я, пандемія підкреслила важливість забезпечення стійкості глобальних ланцюгів поставок медичної та фармацевтичної продукції. «Велика двадцятка» обговорить поліпшення спроможності торговоленої системи реагувати на надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров'я шляхом використання наявних ініціатив СОТ.

Сталий розвиток та охорона навколишнього середовища є ключовими цілями Марракешської угоди, яка заснувала СОТ у 1995 році. Все більша кількість країн покладається на інструменти торгової політики для досягнення екологічних цілей, а дискусія покликана сприяти прозорості та діалогу. «Велика двадцятка» може стати політичним поштовхом для завершення переговорів щодо субсидій на рибальство, що є ключовим кроком у сфері торгівлі та екологічної стійкості для ряду держав.

Дебати щодо послуг та інвестицій будуть зосереджені на просуванні цифрової торгівлі, скороченні витрат на торгівлю послугами та прийнятті прозорих, передбачуваних та ефективних регуляторних й адміністративних рамок для інвестиційних цілей.

У центрі уваги також буде підтримка участі у світовій торгівлі, беручи до уваги поточні та майбутні виклики, включаючи пріоритетний зелений та цифровий перехід.

«Велика двадцятка» також обговорить питання прозорості втручань державної підтримки в економіці, щоб зрозуміти їх складний вплив на світові ринки, в той час, коли альтернативні витрати на обмежені державні ресурси, необхідні для вирішення короткострокових та довгострокових викликів, є високими.

Разом з міністром торгівлі, італійське головування у G20 має намір поставити реформу СОТ у центр порядку денного, надавши політичний імпульс інклюзивному процесу інституційної реформи організації для пожвавлення торговельного багатостороннього розвитку. Декларація міністрів у Сорренто відображатиме ці пріоритети, обговорені у ході зустрічі, і підписані у спільному документі наприкінці саміту.

Авторы:
• Микола Волківський політолог-міжнародник, президент міжнародного фонду «PIERWSZA MIĘDZYNARODOWA FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU UKRAINY»
• Артем Олійник, політолог, асистент-дослідник Академії політичних наук України

Материалы, публикуемые в разделе "Мнения", отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с позицией редакции онлайн-платформы «BrandStory». Редакция не несет ответственности за материалы опубликованные в разделах «Экспертное мнение» и «Мнения компаний».

Пов'язані теги:

Читайте також: