Кейси Nov 10, 2021

Україна тільки на шляху до імплементації ґендерної рівності

Рейтинг статті:2
Україна тільки на шляху до імплементації ґендерної рівності

За словами депутатки, коли вона була кандидаткою у міську раду, то чоловіки ставилися до жінок з упередженням.

Особливо це гостро відчувалося під час передвиборчої компанії. Тоді представниці жіноцтва ділилися передвиборчою програмою політичної партії. Також розповідали про перспективи, плани та напрацювання на майбутнє. Але бачили, що представники чоловічої статі, зазвичай депутати, дивилися на них при цьому з усмішкою.

«Такі випадки, хоч і поодинокі, все ж таки були. Деякі прямо й казали, що вам потрібно сидіти дома та виховувати дітей, готувати їжу. І, звичайно ж такі слова засмучують, бо відчуваєш гендерну стереотипність, що жінка не може проявити себе в суспільстві та житті, навіть на рівні міської ради», - підкреслила Юлія Уласик.

Депутатка пояснила: що саме для неї є поняття гендерної рівності. Насамперед – це правова рівність, правовий статус між чоловіком та жінкою та однакові без обмежень за статтю можливості, які дозволяють проявляти себе в житті громади та суспільства.

Що стосується колег-депутаів з фракції вони відносяться до жінок з увагою та повагою. У нас є спільні напрацювання пропозицій змін до Кодексу етики, до регламенту з врахуванням чутливих саме гендерних питань. До того ж коли депутати вийшли з ініціативою про створення МФО, то, наприклад, з фракції «Опозиційна платформа — За життя» долучилися шість осіб – майже половина всієї фракції.

І це були як та жінки, так і чоловіки. Тож зміни після перевиборчої компанії одразу відчутні – якщо взяти в розрізі платформу Київську міську раду наразі, то тут відбувається зародження та впровадження розвитку гендерної культури.

Проте, за словами депутатки, взагалі Україна поки ще на шляху імплементації гендерної рівності. Бо насамперед до цього не готова сама громада – перш за все морально.

Пов'язані теги: