Робота під час війни: історія QA Madness

Робота під час війни: історія QA Madness
Команда – наш найголовніший пріоритет

Одне з перших рішень на початку повномасштабної війни – зберегти роботу кожного та забезпечити повну компенсацію незалежно від працездатності. QA-фахівці, у яких була можливість працювати, взяли на себе деякі завдання в інших проєктах, щоб допомогти.

Уже за тиждень-півтора 85% нашої команди працювали фултайм або частково. На сьогодні ми ще не готові повертатися до офісів у всіх містах та працюємо віддалено. Частина команди знаходиться за кордоном, проте більшість – в Україні. 

Організованого релокейту в компанії не було, але ми максимально підтримуємо всіх працівників та допомагаємо всім необхідним (в тому числі добратися до безпечних місць та облаштуватися).

HR-спеціалісти та менеджери команд підтримують зв’язок з усіма членами команди, щоб бути в курсі переміщень та самопочуття кожного. Безпека – фізична, психологічна та фінансова – була найбільшим пріоритетом для QA Madness і лишається зараз.
Ми постійно на зв'язку як в робочому чаті в Slack, так і в Telegram. Багатьом це допомагає відволіктися, почуватися важливими та менше стресувати. Почали проводити руханку онлайн, протестували формат книжкового клубу в Zoom. Стараємося повертатися до звичного життя, наскільки це можливо в теперішніх умовах.
Як та коли працюємо

В деякі моменти було важко психологічно. Декому потрібна була пауза чи підтримка. Ми дозволяли повертатися до роботи поступово. На щастя, склалося так, що команді не потрібна додаткова мотивація виконувати свою роботу якісно.

Одна з наших основних цінностей – це відповідальність. Компанія не заохочує мікроменеджмент. Кожен із нас знає, як правильно робити свою роботу – а отже, знає, що потрібно зробити, в які терміни, та може самостійно планувати свій час.

Багато людей волонтерять вдень і працюють ввечері, під час комендантської години. Компанія дозволяє всім працівникам самостійно встановлювати пріоритети. Адже відповідальність та мотивація ключові цінностей QA Madness.

У нас є надійна команда, яка виконує свою роботу без мікроменеджменту та додаткових нагадувань. Крім цього, кожен має мінімальний набір пристроїв, необхідних для виконання робочих завдань.

Клієнти нас підтримують

Наші клієнти розуміють ситуацію і повністю підтримують компанію. Це багато значить, та і свідчить про те, що у QA Madness – правильний підхід до вибору партнерів.

Окрім погодження на гнучкий графік роботи в перші дні війни, багато хто пропонував свою допомогу бажаючим тимчасово виїхати за кордон. Хтось просив не овертаймити, а працювати лише коли немає тривог. Хтось надавав кошти на підтримку України. Деякі компанії вирішили розширити свої відділи QA, залучивши більше наших спеціалістів.
Усі проєкти, заплановані на початок після 24 лютого, вже стартували. Дехто зі старих клієнтів повернувся. Команда продажів продовжує обговорювати потенційні проєкти та можливості. HR відділ продовжує залучати нових фахівців до команди.

Крім цього, під час війни ще ретельніше обираємо нових клієнтів: якщо компанія не відповідає нашим цінностям або співпрацює з росією – категорично відмовляємо у співпраці.

Загалом війна не вплинула на нашу продуктивність. Ми виконуємо всі зобов'язання, закріплені в угодах. Компанія залишається фінансово здоровою. Отримуємо багато позитивного фідбеку про роботу команди вже в умовах війни. Це також не може не радувати.

Винесені уроки

Ми віримо, що нові можливості потрібно шукати в будь-яких обставинах. Необхідність швидко реагувати на події, які постійно змінюються, та продовжувати роботу в надзвичайних умовах допомогла нам виробити кращий план для кризових ситуацій у майбутньому. Ми також вкотре переконалися, що цінності QA Madness, як і наш підхід до відбору клієнтів та фахівців у команду, – правильні. 

Із менш позитивного – у нас був продуманий сценарій релокації, однак він не спрацював так, як планувалося. Навіть внутрішнє переміщення – дуже складний процес з точки зору логістики, тим більше в умовах війни, коли ситуація змінюється мало не кожні півгодини. На жаль, ми підозрювали, що так може відбутися.

І одна з речей, які змінилися для нас назавжди, – необхідність мати робочий запасний план на випадок ескалації будь-якого конфлікту. Іншими словами, планувати роботу компанії з урахуванням того, що війна, в тій чи іншій формі, триватиме ще довго.

Пов'язані теги: