PRANA: працювати, щоб перемагати!

PRANA: працювати, щоб перемагати!
Одним з таких підприємств є українська компанія PRANA  一 виробник сучасних енергоефективних систем вентиляції та кліматизації приміщень, давно відомих далеко поза межами України. Адже, кожен, не залежно від національності та місця проживання, прагне дихати чистим та безпечним повітрям. Висока якість продукції компанії - інноваційних та безпечних рекуператорів, неодноразово підтверджена престижними міжнародними нагородами, а представництва успішно працюють у 40 країнах світу. 

Проте, це все могло зникнути в одну мить, адже, 24 лютого усі, без виключення, українці прокинулися у новій реальності. Після підступного вторгнення російських окупантів на територію України, для команди PRANA, як і для більшості представників українського бізнесу настали важкі часи. 

Проте, нерозуміння, що робити і як працювати далі, невдовзі змінилося твердим переконанням у перемозі та прагненні продовжувати роботу навіть в надскладних умовах воєнного стану. А у компанії з’явилася нова, важлива місія - підтримати державну економіку, зберегти робочі місця для усіх членів команди, допомагати ЗСУ та цивільному населенню необхідними для перемоги ресурсами. 

Сьогодні, не зважаючи на труднощі з сировиною, логістикою, фінансами, виробництво PRANA працює на повну потужність, намагається виконувати усі замовлення, справно виплачує податки та заробітну платню працівникам.

«Історія нашої компанії розпочалася понад 15 років тому з бажання створити принципово новий продукт у сфері вентиляції. Адже, з появою нових будівельних матеріалів та зростанням популярності герметичних пластикових вікон, проблема якості повітря у приміщенні набула нової актуальності. Ми ґрунтовно дослідили конкурентів, ринок, експериментували та врешті створили цілком новий унікальний продукт - припливно-витяжні системи вентиляції, а саме, рекуператори на основі мідного теплообмінника, - розповідає співзасновник компанії Дмитро Кротов, - унікальна запатентована розробка PRANA забезпечує постійний доступ свіжого повітря у приміщенні, зберігає до 96% енергоресурсів будівель, знижує енерговитрати та попереджає забруднення навколишнього середовища».
Місія компанії PRANA 一 здорове дихання, екологічний спосіб життя людей по всьому світу та прагнення забезпечити комфортне і безпечне перебування людей у приміщеннях будь-якого призначення: житлових, адміністративних, промислових.

«Для нас найвищою цінністю є людське життя, - зазначає співзасновник компанії  Роман Кузич, - а здоров’я і комфорт людей 一 головні завдання кожного продукту компанії. У виробництві наших рекуператорів використовуються матеріали, які підлягають вторинній переробці та не засмічують довкілля. А кожен користувач прогресивної вентсистеми зменшує потенційні викиди СО2 та парникових газів на 1034 кг щороку. Також, серед наших пріоритетів навчання кваліфікованого персоналу, вихід на нові міжнародні ринки та задоволення максимальної кількості потреб наших клієнтів».

За понад15 років роботи на міжнародному ринку, компанія отримала численні здобутки, серед яких міжнародне визнання та низка високих нагород, як підтвердження високої якості енергоефективної та екологічної smart-вентиляції, серед яких:

  • Special Climate Innovation Award від ЄБРР;
  • Golden Medal (Zloty Medal-2020) у Польщі; 
  • Bringing Climate Innovation for Consumer від ЄБРР, FINTECC та Greencubator;
  • Срібна Будівельна Колона (Instal System 2019);
  • Best Sells Heat Recovery Unit за версією програми IQ Energy.
  • Золота медаль Installations 2022 за продукцію Prana у Познані  у 2022 році!
«Ми щиро пишаємося тим, що є українським виробником інноваційного кліматичного обладнання, - зазначає Дмитро Кротов, - серед наших здобутків  участь у події світового масштабу - саміті ООН COP 26 та те, що у тандемі з провідними світовими виробниками і організаціями, наша команда може долучитися до надзвичайно важливої місії – збереження екології нашої планети. Також, однією з найяскравіших подій 2021 року для нас стало представлення наших вентиляційних систем на Expo 2020 – всесвітній виставці в Дубаї, присвяченій передовим інноваціям і прогресивним технологічним розробкам. Та, попри все, головною підставою нашої гордості, є неймовірна команда PRANA. Це надзвичайно вмотивовані та професійні люди, які розділяють цінності компанії  і самовіданно працюють над вдосконаленням, розвитком, популяризацією нашої продукції в усьому світі». 

Звісно, у процесі діяльності, крім здобутків, трапляються і труднощі, серед яких неналежний рівень захисту інтелектуальних прав з боку української держави та необхідність акредитації українських органів з сертифікації та випробувальних лабораторій на міжнародному рівні. Для усіх українських виробників це б значно спростило вихід на міжнародні ринки і популяризацію інноваційних українських розробок.

Крім того, пандемія коронавірусу, недобросовісна конкуренція, ну і звісно ж, повномасштабна війна з росією, змусили компанію стати гнучкішою та підлаштовуватися під нові, надзвичайно складні реалії роботи.

З першого дня війни, колектив компанії активно долучився до благодійної та волонтерської діяльності. PRANA підтримує коштами Збройні Сили України, протидіє інформаційній пропаганді російських загарбників та займається волонтерською діяльностю. Партнери PRANA з усіх куточків світу також не залишилися байдужими і допомагають українським біженцям з пошуком житла, надають гуманітарну, грошову та інформаційну підтримку.

«Попри усі труднощі, ми не втрачаємо оптимізму, - підсумовує сказане Роман Кузич, - і щиро віримо в те, що зовсім скоро Україна переможе у виснажливій війні, а на наших прекрасних землях знову запанують мир та спокій. Лише тоді, ми спокійно зможемо втілювати наші плани на майбутнє:  збільшувати обсяги виробництва, виходити на нові міжнародні ринки та реалізувати нашу глобальну мрію - щоб у кожній квартирі людина дихала свіжим та безпечним повітрям!  До 2022 року PRANA дійшла сильною командою професіоналів, єдиною у прагненні розвитку та еко-інновацій і пишається тим, що її цінності знаходять відгук у серцях прихильників по всьому світу. Проте, поки що, ми усією командою підтримуємо нашу країну у боротьбі та робимо все для того, щоб наблизити таку бажану мить перемоги»!

Пов'язані теги: