Згідно з останніми даними ЄБА, 17% підприємців повністю продовжили або відновили свою роботу, деякі компанії працюють не на повну потужність, близько третини не працюють, а ще у однієї третьої - відновлення роботи у найближчих планах.
Розуміючи, що навіть в умовах війни бізнес повинен працювати, наповнювати бюджет податками, зберегти робочі місця та забезпечити країні ресурс для продовження оборони, український уряд запровадив цілу низку нововведень, які стосуються оподаткування, кредитування, фінансової та інформаційної підтримки підприємців.
Незважаючи на це, продовження функціонування бізнесу в поточних умовах супроводжується значними труднощами та ризиками. То хто ж вони, економічні герої нового часу, які вперто продовжують боротьбу задля майбутнього України?
За даними IТ Ukraine Association, 2% іт-спеціалістів приєдналися до лав ЗСУ, 5% задіяні в роботі над урядовими проектами та програмами з кіберзахисту, а 85% працюють на свої робочих місцях. До прикладу, компанії EPAM, Soft Serve, GlobalLogic, Intellias, Genesis, Redentu продовжують працювати, стабільно сплачують податки, часто навіть наперед, задля підтримки української економіки, надають фінансову та гуманітарну допомогу ЗСУ та цивільному населенню.
Не зважаючи на це, решта підприємств галузі намагаються продовжувати роботу у містах, де це безпечно та можливо.
До прикладу, Метінвест – міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна група,зокрема, металургійне підприємство «Kaметсталь,» у Кам’янському, продовжує працювати у штатному режимі та доставляти залізницею продукцію українським та міжнародним клієнтам.
Залізорудні та коксохімічні активи «Метінвесту» в Україні працюють на рівні близько 40% та 60%. Проте, виробничі потужності Метінвесту, розташовані у Маріуполі та Авдіївці залишаються в режимі гарячої консервації.
«Незважаючи на труднощі, підприємство працює в штатному режимі, сировиною забезпечене, виконує планові показники. На заводі підтримують зв’язок з нашими ЗСУ, військовим комісаріатом, Теробороною - питання взаємодопомоги на контролі, всюди є розуміння. Наше з вами життя залежить від успіху Збройних сил України. Тому захисників та захисниць потрібно підтримувати», - говорить Володимир Куцін, генеральний директор АТ НЗФ в офіційній групі підприємства у Facebook.
Також, продовжують свою роботу компанія "Рудомайн", Покровський завод залізобетонних виробів АТ Марганецький ГЗК та інші.
Що стосується доставки приватних посилок та вантажів у межах України, українці і надалі можуть користуватися послугами однієї з найбільших логістичних компаній «Нова пошта», відділення компанії працюють там, де це можливо і безпечно.
Що стосується виробників, продуктів харчування, товарів широкого вжитку та медичних засобів, то більшість з них продовжує працювати, не зважаючи на труднощі та перепони. Працюють такі компанії, як, «Молокія», корпорація «Артеріум», мережа аптек «Подорожник», група компаній T.B.Fruit, компанії «Терра Фуд», ТМ «КОМО», "Кременчукм’ясо", кондитерська компанія "Лукас" та інші.
Також, не може не тішити те, що активно починають відновлювати роботу і представники малого бізнесу: ресторанів, барів, салонів краси, магазинів тощо.
До прикладу, на Львівщині, Івано-Франківщині та у інших західних регіонах, які прийняли сотні тисяч біженців, більшість невеликих приватних компаній у сфері торгівлі та обслуговування повернулися до роботи. Адже, кожен з них сьогодні розуміє, що навіть невеликий внесок у спільну боротьбу є запорукою перемоги над агресором та такого бажаного повернення України та її громадян до щасливого мирного життя!
Дані з відкритих джерел