Кейси Feb 21, 2022

Інноваційні ІТ-розробки та роботехніка – майбутнє сучасної медицини

Рейтинг статті:4
Інноваційні ІТ-розробки та роботехніка – майбутнє сучасної медицини

«Без сучасної техніки ми б не змогли так далеко просунутися у сфері репродукції людини» - стверджує кваліфікований акушер-гінеколог та співвласниця мережі медичних центрів "Мати та дитина" Наталія Данкович.

Сучасна медицина з кожним роком використовує в повсякденній діяльності щораз більшу кількість інноваційних розробок: автоматизовані медичні програми для аналізу та систематизації даних,

клієнтські сервіси, роботи-хірурги, роботи-ендоскопи, роботи-діагности та інші прогресивні розробки суттєво полегшують роботу з пацієнтами та виводять медицину на якісно новий рівень.

Наталія зазначила, що сьогодні багато складних обчислень та функцій виконують не люди, а машини. Наприклад, медичні програми, які повністю систематизують і автоматизують так звану “картку пацієнта”. Та, найбільше технічна допомога, звісно, потрібна для виконання  набагато складніших “операцій”, таких, як аналіз ДНК та  генетичний скринінг ембріона, які останнім часом також виконують машини. 

«Сьогодні, ми використовуємо в роботі унікальну методику, що з’явилася зовсім нещодавно. Вона дозволяє заморожувати та зберігати молоді яйцеклітини, які після розморожування через багато років залишаться того ж віку. Також, на сьогоднішній день, у нас є банк ооцитів, де зберігаються ооцити різних груп крові та резус-факторів» - зазначила Данкович.

Останнім часом, сучасна медицина застосовує у повсякденній практиці велику кількість інновацій: роботи-хірурги, сервіси, які автоматично відповідають на поширені запитання клієнтів та інші прогресивні розробки, - зауважила Вікторія Омельченко, ведуча та СЕО ІТ-компанії Banza.

«В ОАЕ відкрився перший у світі сервіс клієнтського щастя у метавсесвіті, де з допомогою сенсорики і аватарів, пацієнт отримує консультацію у тривимірному просторі» - розповіла Вікторія.

Нагадаємо, що нещодавно Міністерство охорони здоров'я ОАЕ запустило перший у світі медичний «центр щастя клієнтів» у метавсесвіті. Ресурс дозволяє миттєво телепортуватися у світ MetaHealth і поговорити з реальним співробітником з медичного центру. Користувачі за допомогою своїх віртуальних аватарів зможуть подавати різні документи та заявки або, наприклад, сплачувати збори.

Наталія зазначила, що сьогодні у роботі медичних центрів «Мати та Дитина» також використовується багато аналогічних інновацій. До прикладу, велику кількість оперативних втручань проводять з допомогою роботів «Da Vinci». Така техніка відрізняється надзвичайно чіткими рухами і використовується під час видалення видозміненого кишківника, лапароскопічних гінекологічних втручань, проктології. Перевагою операцій, проведених роботами є низький відсоток травматизації та інфікування.

Роботи «Da Vinci» - інноваційна розробка від компанії  Intuitive Surgical Inc, що складається з двох блоків: автомата, який виконує роль хірурга та пульта для керування оператором. Знаходячись за пультом, лікар бачить місце операції в 3D з багаторазовим збільшенням та керує рухами механічних рук робота. Перевагами такого малоінвазивного нововведення є висока точність оперативного втручання, скорочення періоду реабілітації та хороший косметичний ефект.

Також, Наталія Данкович наголосила на необхідності відкриття в Україні багатопрофільних шпиталів. Адже, в репродуктивній медицині дуже важливо забезпечити майбутнім матерям почуття безпеки і впевненості у щасливому народженні довгоочікуваної дитини, оскільки, вагітність – особливий період в житті кожної жінки.

«Завдяки відкриттю таких шпиталів, наші клієнтки зможуть народжувати там, де проходили курс лікування, а реалізація природного бажання кожної жінки «хочу бути мамою» матиме повний, завершений цикл. Майбутні матусі почуватимуться набагато спокійніше та впевненіше, якщо, що їм не доведеться народжувати у незнайомому перинатальному центрі,

а процес відбуватиметься під повним контролем лікарів, в деталях знайомих з анамнезом та особливостями перебігу вагітності. Ми прикладаємо всіх зусиль і цілеспрямовано рухаємося до того, щоб наші клієнтки отримали таку можливість» - зазначила Данкович.

В свою чергу, ведуча - Вікторія Омельченко, погодилася, що українська медицина потребує створення гінекологічних медичних установ з повним циклом обслуговування, особливо для матерів, яким вдалося завагітніти не простим для них шляхом, дуже важливо отримати повний пакет послуг, щоб почуватися комфортно та захищено. 

Загалом, в Україні спостерігається відчутний брак лікарняних закладів, зокрема і, гінекологічного профілю. До прикладу, в Німеччині існує понад 2000 медичних центрів, 46 університетських клінік та більше 140 000 приватних кабінетів. Тоді як в Україні, згідно останніх досліджень Центру Разумкова, працює лише 1186 лікарняних закладів. Серед них, договір із НСЗУ на надання послуги "Медична допомога при пологах" в 2020 році уклали 396 лікарень, з яких лише 46 - пологові будинки.

Пов'язані теги: