У значній мірі це стосується і власників великого бізнесу, які в умовах економічної нестабільності та загрози війни змушені приймати важливі стратегічні рішення, що матимуть безпосередній вплив на розвиток компаній та безпеку співробітників у найближчій перспективі.
Крім того, варто зауважити, що не зважаючи на те, чи відбудеться повномасштабне вторгнення, ситуація, що склалася може значно вплинути на економіку країни навіть у випадку часткової ескалації конфлікту. Це підтверджують і експерти. Згідно з висновками аналітичного підрозділу Київської Школи Економіки,яка разом з кваліфікованими експертами розробила аналітичний документ,
у якому описані ймовірні економічні та безпекові чинники для України взимку та навесні 2022 року - пише Forbs. Основними ризиками для українського бізнесу є сектор енергетики, кібербезпеки, фінансів, ланцюгів постачання та людські ресурси. Дестабілізація ситуації в кожному з яких може бути частиною повноцінного військового вторгнення або окремої наступальної операції.
Не зважаючи на це, сьогодні практично відсутні статистичні дані щодо готовності бізнесу до війни, оскільки, більшість представників великих компаній та корпорацій ніяк не відреагували на неоднозначну ситуацію. Тому питання, як оцінюють військові ризики власне, власники найбільших українських корпорацій та чи здійснюють якісь заходи у зв’язку з ситуацією залишається надзвичайно актуальним для українського суспільства.
До прикладу, Андрій Ставніцер - відомий український бізнесмен, який входить до рейтингу ТОП-100 найбагатших українців по версії Forbes у 2021 році, на своїй сторінці Facebook зазначив, що не вірить у повноцінне вторгнення Росії, проте закликає українців бути готовими до будь-якого розвитку подій, зберігати спокій та впевненість, не зважаючи на ситуацію.

В свою чергу, Петро Чернишов – український підприємець, колишній керівник «Київстару» та Carlsberg Ukraine, діючий член наглядової ради компанії «Фармак» також поділився своїми думками щодо ймовірності повноцінного вторгнення російських військ на сторінці Facebook. Чернишов вважає, що потрібно бути готовим до різних сценаріїв, проте, зберігати спокій:

Я особисто у війну не вірю - і вважаю, що людей навколо треба заспокоювати і це обов'язок усіх, хто керує великими компаніями» - ділиться своїми думками на сторінці Facebook топ менеджер та бізнесмен.
Також прокоментував ситуацію навколо розгортання російських військ та можливістю повномасштабного вторгнення Росії і Василь Хмельницький – український бізнесмен, засновник холдингової компанії UFuture, який входить до рейтингу ТОП-50 Forbes Україна.

Співзасновник та директор компанії RISOIL Шота Хаджишвілі в коментарі для agropolit.com також висловив свій скепсис щодо можливості війни, хоча заявив, що потрібно бути готовим до вторгнення, а його компанія, у свою чергу, буде готова рятувати все що зможе, а інше – знищить.
«Я розумію, що порти — це об'єкти критичної інфраструктури. Але як такого плану «Б» ми не готуємо. Якщо «гаряча» фаза війни буде, треба готуватися дати нормальну відсіч. Хоча я не дуже вірю, що до цього дійде. Під час відомих подій 2008 року Росія сконцентрувала навколо Грузії більше ніж 160 тисяч армії проти 30 тисяч грузинської.
Тобто п'ятиразова перевага. Зібрати проти України таку перевагу неможливо. Та й Україна за територією — це не Грузія, і високомотивованих громадян набагато більше. Україну їм не захопити», - висловлюється бізнесмен.
Загалом, підсумовуючи все зазначене, можна зробити висновок, що український бізнес налаштований досить оптимістично, зберігає спокій та не піддається інформаційно-психологічному тиску. Проте, відомі бізнес-гравці розглядають різні варіанти подій, хоча, в більшості, і не готують глобальних планів на випадок повномасштабного вторгнення.
До прикладу, днями у Києві відбулася зустріч експертів у сфері безпеки з керівниками бізнес-спільнот та служб безпеки найбільших підприємств України. Темою зустрічі стало питання, чи реальне зимове вторгнення російських військ та як діяти у випадку наступу.
*Інформація з відкритих джерел.