Кейси Feb 2, 2022

Бренди та блогери: алгоритм ефективної співпраці у 2022 році

Рейтинг статті:21
Бренди та блогери: алгоритм ефективної співпраці у 2022 році

Одним з каналів споживання інформації в Інтернеті для цієї аудиторії є, звичайно, блогери — за статистикою, рівень довіри до рекомендацій інфлюенсерів сьогодні становить близько 62%.

Очевидно, що робота з інфлюенсерами в епоху динамічного розвитку соціальних мереж та активної диджиталізації є цінним інструментом для просування брендів. Актуальними порадами щодо ефективної реалізації блогерських кампаній для брендів діляться керівниці SMM-проєктів агенції комунікацій «ВАРТО» Галина Передерій та Уляна Клюка.

Як підготуватися до роботи з інфлюенсерами та обрати блогерів для співпраці
Уляна: «Перш за все, необхідно визначитися, якою буде мета блогерської кампанії: прив’язка до якоїсь важливої для бренду події, інформування про запуск нового продукту чи знайомство з аудиторією та презентація своїх послуг. Залежно від того, що буде в основі кампанії, стане зрозумілим, яким буде підготовчий етап такої співпраці.

Наприклад, коли ми розробляли блогерську кампанію для мережі медичних клінік «Веселка», ціллю кампанії була промоція послуг лікаря-педіатра. Очевидно: щоб створити таку кампанію, блогеру необхідно було не просто прийти та познімати саму лікарню, а повноцінно скористатися послугами лікаря та розповісти про цей досвід.

Тобто: зрозуміти, чи потрібно дитині до лікаря, коли саме та з якою метою, виділити на це достатньо часу, відзняти контент, прокомунікувати з аудиторією про те, як вони піклуються про здоров’я своїх дітей. Такий рівень підготовки потребує більше часу та чіткого планування як зі сторони блогерів, так і зі сторони агенції.

Роботу з інфлюенсерами варто починати з уважного дослідження. Ми не обираємо блогерів з власних уподобань чи рекомендацій. Використовуємо спеціальні програми для визначення компетенції блогерів. Аналізуємо залученість аудиторії, охоплення та взаємодії зі сторінкою блогерів. Якщо ми просуваємо локальний бренд — обираємо в першу чергу тих, хто знаходиться у потрібному нам місті та має аудиторію у потрібному регіоні. Ми не керуємося виключно кількістю підписників блогера — ми вивчаємо, чи є ці підписники цільовою аудиторією, яку ми прагнемо охопити. Адже збіг цінностей та стилю життя, який пропагують інфлюенсери, з цінностями бренду є надважливим для реалізації ефективної кампанії.

Така уважність до добору блогерів відповідно до цінностей бренду демонструє клієнтам нашу залученість до проєкту та вміння ідеально добрати блогерів під кампанію та сам бренд».

Галина: «Варто також проаналізувати те, що блогер рекламує в принципі — адже якщо блогер дозволяє собі рекламувати сумнівні товари, курси чи give, це репутаційні ризики для брендів. Їх теж потрібно обов'язково враховувати та прораховувати.

У нашому робочому досвіді була ситуація: є блогер — яскравий, цікавий, з нашою цільовою аудиторією, з яким ми успішно співпрацювали до цього в інших інформаційних кампаніях. Але з'ясувалося, що він часто їздить до РФ і дає там концерти — і ми відмовилися від співпраці з ним, щоб на старті запобігти негативним моментам, які можуть статися.

Потрібно дивитися, як блогер комунікує зі своєю аудиторією — чи відповідає під постами, як спілкується. Звичайно, ми ведемо модерацію, але дуже цінно, коли блогер сам включається до розмови, відповідає «так, це смачно» або «це можна купити там і там». А якщо раптом з’являється якийсь негатив — не перекладає всю відповідальність на нашого модератора, а також включається та відстоює бренд.

Показовим в плані влучного вибору інфлюенсерів є кейс ренеймінгу бренду «Ідеаль Немолоко» у Green Smile. Ціллю блогерської компанії було одночасно два меседжі: презентація нової лінійки рослинних напоїв Yo’Gurt та через них — інформування про сам ренеймінг. Оскільки рослинна продукція, крім правильного чи веганського харчування, це ще й іміджева історія, то й блогерів ми обрали таких — іміджевих, стильних, близьких за цінностями та духом. Максимальний збіг посилу, який дає кампанія, та цільової аудиторії. Результати виявилися успішними: загальне охоплення аудиторії склало понад 1,3 мільйона користувачів. Публікації в межах кампанії отримали понад 70 тисяч вподобань, близько 850 збережень і понад 300 коментарів».

Якою є робота з блогерами на практиці
Уляна: «Робота з блогерами для брендів та агенцій — це така ж робота з підрядниками, як з фотографами, копірайтерами чи дизайнерами. Існує договір, оформлений відповідно до актуальних законодавчих норм, який закріплює весь обсяг послуг, що надає блогер, та дедлайни їх надання. Якщо блогер не виконує свою роботу в повному обсязі — питання до нього можуть вирішуватися в юридичному полі.

Але до цього краще не доходити — важливо правильно комунікувати всі кризові ситуації та знаходити компроміси. У таких ситуаціях блогери дуже часто готові надати додаткові послуги (наприклад, безплатні stories в Instagram) або зробити знижку. Головне — правильно побудована комунікація».

Галина: «Сьогодні блогер — це повноцінна професія, яка включає цілий різноманітний спектр діяльності. Це багатогодинна щоденна робота — звичайно, якщо ми беремо професіоналів, — яка включає написання текстів, оренду студії для знімання, роботу з фотографом, візажистами, відеографами. Блогери дуже просунулися та інвестують у свою роботу, щоб їхній продукт виходив якісним, а співпраця з брендами — ефективною, щоб вони знову поверталися за рекламою. Плюс це глибока робота з контентом: він повинен бути цікавим, віральним, різноманітним. Якщо блогер довгий час залишається на одному місці — він програє конкуренцію тим колегам по цеху, хто виявиться більш гнучким, трендовим та активним. Адже конкуренція за увагу на цьому ринку — дуже висока».

Якими є тренди в роботі з інфлюенсерами у 2022 році
Уляна: «Віртуальні інфлюенсери — це вже дуже популярний іноземний тренд, який буде поширюватися в Україні найближчим часом. Також люди стануть уважнішими до контенту, який споживають, і будуть ретельніше обирати блогерів, за якими стежать. У пріоритеті будуть ті, хто старанно та якісно підходять до своєї роботи, не завантажують аудиторію нескінченним потоком одноманітної реклами. Це тенденція раціонального вибору контенту».

Галина: «Ми йдемо в епоху репутаційного маркетингу, яка вже почала працювати в Україні. Найкраще, що можуть зробити фахівці брендів по роботі з інфлюенсерами — уважно ставитися до того, з якими блогерами вони співпрацюють, та обирати справді професійних та досвідчених блогерів, робити цікаві, якісні кампанії. Пріоритетною буде людяність та відкритість».

Пов'язані теги: