Одним з каналів споживання інформації в Інтернеті для цієї аудиторії є, звичайно, блогери — за статистикою, рівень довіри до рекомендацій інфлюенсерів сьогодні становить близько 62%.
Очевидно, що робота з інфлюенсерами в епоху динамічного розвитку соціальних мереж та активної диджиталізації є цінним інструментом для просування брендів. Актуальними порадами щодо ефективної реалізації блогерських кампаній для брендів діляться керівниці SMM-проєктів агенції комунікацій «ВАРТО» Галина Передерій та Уляна Клюка.
Як підготуватися до роботи з інфлюенсерами та обрати блогерів для співпраці

Наприклад, коли ми розробляли блогерську кампанію для мережі медичних клінік «Веселка», ціллю кампанії була промоція послуг лікаря-педіатра. Очевидно: щоб створити таку кампанію, блогеру необхідно було не просто прийти та познімати саму лікарню, а повноцінно скористатися послугами лікаря та розповісти про цей досвід.
Тобто: зрозуміти, чи потрібно дитині до лікаря, коли саме та з якою метою, виділити на це достатньо часу, відзняти контент, прокомунікувати з аудиторією про те, як вони піклуються про здоров’я своїх дітей. Такий рівень підготовки потребує більше часу та чіткого планування як зі сторони блогерів, так і зі сторони агенції.
Роботу з інфлюенсерами варто починати з уважного дослідження. Ми не обираємо блогерів з власних уподобань чи рекомендацій. Використовуємо спеціальні програми для визначення компетенції блогерів. Аналізуємо залученість аудиторії, охоплення та взаємодії зі сторінкою блогерів. Якщо ми просуваємо локальний бренд — обираємо в першу чергу тих, хто знаходиться у потрібному нам місті та має аудиторію у потрібному регіоні. Ми не керуємося виключно кількістю підписників блогера — ми вивчаємо, чи є ці підписники цільовою аудиторією, яку ми прагнемо охопити. Адже збіг цінностей та стилю життя, який пропагують інфлюенсери, з цінностями бренду є надважливим для реалізації ефективної кампанії.
Така уважність до добору блогерів відповідно до цінностей бренду демонструє клієнтам нашу залученість до проєкту та вміння ідеально добрати блогерів під кампанію та сам бренд».

У нашому робочому досвіді була ситуація: є блогер — яскравий, цікавий, з нашою цільовою аудиторією, з яким ми успішно співпрацювали до цього в інших інформаційних кампаніях. Але з'ясувалося, що він часто їздить до РФ і дає там концерти — і ми відмовилися від співпраці з ним, щоб на старті запобігти негативним моментам, які можуть статися.
Потрібно дивитися, як блогер комунікує зі своєю аудиторією — чи відповідає під постами, як спілкується. Звичайно, ми ведемо модерацію, але дуже цінно, коли блогер сам включається до розмови, відповідає «так, це смачно» або «це можна купити там і там». А якщо раптом з’являється якийсь негатив — не перекладає всю відповідальність на нашого модератора, а також включається та відстоює бренд.
Показовим в плані влучного вибору інфлюенсерів є кейс ренеймінгу бренду «Ідеаль Немолоко» у Green Smile. Ціллю блогерської компанії було одночасно два меседжі: презентація нової лінійки рослинних напоїв Yo’Gurt та через них — інформування про сам ренеймінг. Оскільки рослинна продукція, крім правильного чи веганського харчування, це ще й іміджева історія, то й блогерів ми обрали таких — іміджевих, стильних, близьких за цінностями та духом. Максимальний збіг посилу, який дає кампанія, та цільової аудиторії. Результати виявилися успішними: загальне охоплення аудиторії склало понад 1,3 мільйона користувачів. Публікації в межах кампанії отримали понад 70 тисяч вподобань, близько 850 збережень і понад 300 коментарів».
Якою є робота з блогерами на практиці

Але до цього краще не доходити — важливо правильно комунікувати всі кризові ситуації та знаходити компроміси. У таких ситуаціях блогери дуже часто готові надати додаткові послуги (наприклад, безплатні stories в Instagram) або зробити знижку. Головне — правильно побудована комунікація».
Галина: «Сьогодні блогер — це повноцінна професія, яка включає цілий різноманітний спектр діяльності. Це багатогодинна щоденна робота — звичайно, якщо ми беремо професіоналів, — яка включає написання текстів, оренду студії для знімання, роботу з фотографом, візажистами, відеографами. Блогери дуже просунулися та інвестують у свою роботу, щоб їхній продукт виходив якісним, а співпраця з брендами — ефективною, щоб вони знову поверталися за рекламою. Плюс це глибока робота з контентом: він повинен бути цікавим, віральним, різноманітним. Якщо блогер довгий час залишається на одному місці — він програє конкуренцію тим колегам по цеху, хто виявиться більш гнучким, трендовим та активним. Адже конкуренція за увагу на цьому ринку — дуже висока».
Якими є тренди в роботі з інфлюенсерами у 2022 році

Галина: «Ми йдемо в епоху репутаційного маркетингу, яка вже почала працювати в Україні. Найкраще, що можуть зробити фахівці брендів по роботі з інфлюенсерами — уважно ставитися до того, з якими блогерами вони співпрацюють, та обирати справді професійних та досвідчених блогерів, робити цікаві, якісні кампанії. Пріоритетною буде людяність та відкритість».