Кейсы 18 мая 2017 г.

Ірина Наконечна: Репутація – основа соціальної відповідальності

Рейтинг статьи:0
Ірина Наконечна:  Репутація – основа соціальної відповідальності

В AgroGeneration вміють цінувати людей. Це відчувалось як під час інтерв’ю, так і ще раніш, в процесі підготовки та ознайомлення з соціальною відповідальністю компанії, про що більш детально нам і розповіла Ірина Наконечна, піар-директор AgroGeneration.

– В чому полягає соціальна відповідальність компанії?

В усьому. Знаєте, наш головний керівник Джон Шморгун –  американець, людина водночас яка дбайлива, так і уважна до деталей, прагматична. Для нього соціальна відповідальність – як частина його самого. І тому, він не тільки надихає на вчинки, а й створює умови в компанії аби кожен із працівників та організація в цілому могли робити добрі справи. Для нас важливо піклуватись як про українську землю, так і про людей, які на ній працюють – ось, в чому полягає соціальна відповідальність AgroGeneration. Такий підхід цілковито відповідає одному з наших ключових лозунгів: “Вирощуємо майбутнє з турботою про землю та людей”. За 10 років праці компанія
 AgroGeneration впровадила більше 40 тис. добрих справ в 5-ти областях України, тобто там, де ми працюємо.
На практиці наша соціальна відповідальність полягає в тому, що ми і дороги ремонтуємо, аби була можливість їздити на роботу, і школи, аби дітям знову ж таки наших працівників, в першу чергу, було, де навчатись. І ось уявіть, якщо взимку, в селах, де проживають та працюють наші колеги, випаде сніг, а наша компанія його не прибере з доріг, то й робота зупиниться. Розумієте, ми не чекаємо, що хтось вирішить питання за нас. Бізнес вчить відповідальності, тому коли ми говоримо про цінність соціальної відповідальності, ми насправді нагадуємо собі і іншим про те, заради чого, власне, сам бізнес існує – заради людей і країни. І що без розуміння власної відповідальності за те, що відбувається в твоєму проекті та навколо тебе, результату ніколи не буде.

–   Більше всього AgroGeneration піклується саме про Харківську область, про розвиток села в цьому регіоні, чи не так?

Ми дбаємо про всі області, де працюємо. А в Харківській області наша команда активно працює через Благодійній фонд соціального розвитку Харківської області, де Джон Шморгун, президент AgroGeneration, входить до складу Наглядової Ради. Розкажу трохи про Фонд. Офіційно він був заснований у червні 2015-го. Його створили не тільки ми, представники бізнесу, але й і цілому небайдужі люди, які об’єдналися, щоб змінити ситуацію в країні. Діяльність Фонду спрямовано на впровадження тих проектів, яких зараз найбільше потребують жителі області: забезпечення доступної медицини, створення нових робочих місць, сприяння розвитку територіальних громад, підтримка дитячих садків і шкіл та ін. Ми віримо, що це допоможе оживити село, повернути молодь до рідних місць.

Однак, ми працюємо не тільки у Харківській області. Якщо говорити мовою цифр, то у 5 областях AgroGeneration за 10 років відремонтували 123 дитячих садків, 153 школи, 27 селищних рад, 54 дороги, допомогли майже 5 000 ветеранам та 255 учасникам АТО. Окрім того, 66 людям відремонтували систему водопостачання та газопроводу. Роботи ще багато, але ми тримаємо руку на пульсі.

– Чим конкретно для вас є соціальна відповідальність? Як в вашому житті проявляється?

Про це краще мою доньку запитати. В садочку їй відзнаку, навіть, дали за доброту. Ми часто купуємо з неї дві іграшки. З однією бавимось вдома, а іншу з донею даруємо дитині в інтернаті. Ідемо разом, спілкуємось. Це такий простий приклад  з власного життя. В AgroGeneration ми організовуємо масштабні проекти.

– А ось ви згадували про вашого керівника зі США – Джона Шморгуна – чим особисто він займається в плані благодійності?

Це доречне запитання. Для Джона важливо оточувати себе професіоналами. У нас взагалі в компанії можна зайти в кабінет до будь-якого ТОП-менеджера і попросити професійної поради. Ми допомагаємо одне одному зростати. Люди – наша цінність. Джон разом з іншими колегами вже другий рік їздить по університетах та читає лекції. Наприклад, у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка, в Харківській зооветеринарній академії, в Глухівському агротехнічному інституті імені С.А.Ковпака (з яким у нас, до речі, підписано меморандум про співпрацю) тощо.  Розповідає майбутнім аграріям та управлінцям про останні інновації в сфері, ділиться та розбирає практичні кейси.

Коли в країні виникає проблема в агросекторі, саме AgroGeneration стає ініціатором круглих столів, де ми збираємось з іншими великими гравцями ринку та шукаємо спільних рішень. Адже розуміємо, що якщо вчасно подбаємо про українську землю та фермерів, виграє кожен.

– Ірина, і наостанок: що може допомогти розповсюдити соціальну відповідальність в Україні?

Цінність репутації. Однозначно. Чи захочете ви мати справу з кимось ненадійним? З кимось, чия команда в занепаді? Наврядче. А тепер давайте спробуємо уявити, що ми з вами – інвестори, які шукають надійного партнера, в кого вкласти гроші. Партнером таким може бути як компанія, так і країна в цілому. І ось ми маємо змогу, як інвестори, обрати з-поміж двох потужних компаній з ким працювати. Обидві – серйозні гравці на ринку. Різниця лиш в одному: в одній компанії дбають про працівників та про землі на яких працюють (будують школи, дороги, відбудовують інфраструктуру  на селі, навчають співробітників, вкладають в працівників не тільки гроші, а й власний час та душу), а в іншій – ні. В іншій просто працюють за правилом: “Незамінних не існує”, не подобається – до побачення. От з ким би ви хотіли мати справу, з першою компанією – бізнесом з людським обличчям, чи з другою?
Репутація, завжди все вирішує репутація. Яка людина чи бізнес в повсякденні, в дрібницях, так вона і по суті.
В AgroGeneration прозорість, чесність та людяність стоять в одному рядку з професіоналізмом, інноваційністю та технологічністю. Баланс – ось в цьому для нас кожного і  полягає соціальна відповідальність.
 
Матеріал підготовлено Прес-центром ГО “Знак Соціальної Відповідальності”
Джерело: www.srm-ukraine.org

Связанные теги:

Читайте также: