Репортаж Aug 21, 2021

Саудівська Аравія розглядає можливість інвестувати в українські стартапи

Рейтинг статті:11
Саудівська Аравія розглядає можливість інвестувати в українські стартапи

Зустріч відбулася у Міністерстві цифрової трансформації. Для гостя презентували застосунок Дія та розказали про напрацювання у сфері цифрової держави. Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков пообіцяв надати перелік найбільш успішних українських стартапів та всіляко сприяти співпраці.

«Україна дуже цікава для нас, оскільки має великі напрацювання в сучасних технологіях, тут висококваліфіковані кадри і перспективні стартапи. Разом з тим інвестиційний ринок знаходиться на ранніх стадіях розвитку і це вдалий період для нас, як інвесторів. Думаю, співпраця може бути дуже вигідною для обох країн», – вважає Абдулрахман Алолая.

Успішні приклади цієї співпраці вже є: Саудівська Аравія купила величезну українську аграрну компанію «Мрія», а також багато інвестувала у відновлювану енергетику, але найбільш перспективним, на думку п. Алолая є українська IT-сфера, фінтех, інженерія, Інтернет речей, технології блокчейну.

«В Україні є велика кількість цікавих ІТ-розробок. Проте, слабкий маркетинг цих сервісів на арабському ринку призводить до того, що там про це не знають. Тому купують інноваційні розробки в Америці і європейських країнах. Ми хочемо це виправити», – говорить український підприємець Олександр Чечуга. Саме він з партнерами запросив арабського інвестора до України.
Дмитро Буравель і Олександр Чечуга – співвласники української компанії BlockHunter, яка працює в сфері обладнання для майнінгу криптовалюти та інвестицій в блокчейн-технології, крім цього підприємці займаються розробкою систем зберігання електроенергії та технологій з переробки відходів; Роман Мовчан – власник і CEO компанії PrimeBerry, одного з найбільших виробників та експортерів ягід. Їхні компанії вже зуміли вийти на саудівський ринок і вони готові допомогти іншим українським стартапам.

«Ми вже давно працюємо з інвесторами з Близького Сходу і раді розпочати співпрацю з інвесторами з Саудівської Аравії. І те, що засновник TaibahVally зацікавився нашими розробками і вирішив відвідати Україну, свідчить про високий потенціал вітчизняних технологічних компаній. Саудівська Аравія зараз шукає нові можливості для розвитку свого технологічного сектора і Україна з її досвідом і високим рівнем фахівців може легко ці потреби задовольнити», – підкреслив Дмитро Буравель.

Арабська делегація зустрілася з представниками Міністерства цифрової трансформації. Для них презентували додаток Дія та розказали про напрацювання у сфері цифрової держави. На прохання гостей заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ Олександр Борняков пообіцяв надати перелік найбільш успішних українських стартапів.

Також Абдулрахман Алолая відвідав офіси кількох українських технологічних компаній, серед яких UNITCity. Найбільше його зацікавили українські розробки в сферах освіти, блокчейна і цифрової держави.
Довідково:

«Saudi Vision 2030» – програма зі зменшення нафтозалежності Саудівської Аравії, диверсифікації її економіки і розвитку державної охорони здоров'я, освіти, інфраструктури, рекреаційної сфери і туризму. В рамках програми створено Суверенний фонд Саудівської Аравії, в який буде конвертовано $ 2.5-трильйонні активи, що зробить його найбільшим подібним фондом світу і контролером більше 10% світових фінансових інвестиційних можливостей і 3% світової власності.

Зараз фонд контролює активи на суму близько $ 347 млрд. Його очолює наслідний принц Мухаммед бен Салман. Останніми роками фонд зробив кілька великих вкладень. Наприклад, купив частку в Uber в розмірі близько $ 4,4 млрд. Також фонд має частку в банку Citigroup, соцмережі Facebook і компанії-операторі круїзних суден Carnival Corp.

TaibahVally – інвестиційна компанія, яка створена в 2018 році, щоб розвивати в Саудівській Аравії інфраструктуру для цифрової трансформації. Компанія інвестує в технологічні рішення в галузі інформаційних технологій, охорони здоров'я, освіти і навчання, а також в сучасні технології, включаючи технологію блокчейн, Інтернет речей і штучний інтелект.

Пов'язані теги: