Бізнес в умовах війни: за ким насправді перемога

Бізнес в умовах війни: за ким насправді перемога
Від початку війни минуло вже 8 тижнів, українці поступово звикають до нової реальності, а уряд закликає підприємців - виходити на роботу, запускати виробництва, сплачувати податки задля підтримки української економіки.

В результатах опитування Gradus Research, війна внесла суттєві зміни в роботу українського бізнесу: в режим часткової роботи або взагалі до припинення функціонування прибігло до 85% бізнесу, серед яких 1% припинили діяльність та не планують відновлення, а 35% призупинили діяльність, чекаючи закінчення війни.

Серед найбільших проблем, які виникають у роботі під час війни, 29% опитаних називають логістику, 50% - нестачу замовлень, 21% - нестачу сировини, ще 20% опитаних скаржаться на несплату виконаних замовлень, 17% - на нестачу працівників, у 14% опитаних пошкоджені чи зруйновані виробничі потужності.

15 березня Верховна Рада України  затвердила законопроєкт 7137-д, який допоможе бізнесові продовжити працювати всупереч війні тим самим підтримуючі Українську економіку:

Так, великий бізнес зможе скористатися спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок - так, як це нині робить малий бізнес. Для цього ліміт річного обігу підприємства чи компанії не повинен перевищувати 10 млрд грн, а обмеження щодо кількості працівників знято.

Також, з 24 лютого 2022 року до кінця 2022 року власники звільняються від сплати податку за землю, розташовану на територіях, де йдуть бої та знизиться навантаження на роботодавців, які можуть не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників.

Стабілізувати ситуацію на українському ринку вже допомагає Міністерство економіки України. Зокрема, за підтримки Мінцифри та проєкту Дія. Бізнес компанія Prozorro запустила платформу цифрової взаємодії для допомоги релокації бізнесу

Проєкт “Вільна Україна / VILNAUKRAINE” створений показати роботу тих українців, які зараз знаходяться на передовій української економіки. Час і наше сьогодення - показали, що у складні часи видно великих людей! Їх безліч в Україні й вони роблять велику роботу, кожного дня для своєї держави залишаючись професіоналами своєї справи. Під час війни важливо не лише вижити та стабілізувати бізнес, але швидко і гнучко адаптуватись до змін, розвиватися, рухатись вперед заради майбутнього.

У цьому проєкті ми познайомимо вас з історіями підприємців, інсайтами успіху та причинами труднощів в роботі українського бізнесу під час війни. Попри різні історії, їх об’єднує дещо спільне: сила духу, прагнення розвивати українську економіку і перемагати не тільки на своєму фронті, а і на міжнародному, тому що у ці дні в Україні пишуться нові сторінки не лише вітчизняної, а й світової історії.

Ваша історія важлива, адже в ній досвід, який може комусь допомогти впоратись із труднощами, які виникли у багатьох підприємців у воєнний час і вони не знають, що з ними робити. Завдяки проекту ви можете знайти не тільки однодумців, а і партнерів, тому що всі працюють заради однієї мети - бути надійним економічним тилом для України. 

Бажаєте долучитись до нашого проєкту?

Розкажіть про свій бізнес чи підприємство. Наприклад:

  • Які складнощі в роботі виникали та як ви їх вирішували?
  • Як організували роботу офісу або релокацію бізнесу та мотивували людей працювати?
  • Чи працює логістику та постачання?
  • Як домовлялися з іншими підприємствами на співпрацю?
  • Що, на вашу думку в роботі вашого бізнесу змінилося назавжди?  

Що потрібно зробити, щоб мій лист опублікували? 

  • Текст повинен бути написаний в Word форматі українською мовою (англійською при бажанні) з кількістю знаків від 1500 до 5000;
  • Всі картинки та фото необхідно подати з розширенням мінімум 650-800 точок;
  • Обов'язково вкажіть автора, контактні дані та прикріпіть фото і посилання на  соціальні мережі, якщо автор підприємство –  надішліть логотип, посилання на сайт та соцмережі;
  • Додайте посилання на сайт та соціальні мережі підприємства про яке ви розповідаєте (ми зробимо посилання на вас або ваше підприємство  у наших соціальних мережах).

Публікація Вашої історії абсолютно безкоштовна! 

Надсилайте  свої історії  на електронну адресу нашої редакції brandstory.online@gmail.com. В темі листа вкажіть «Вільна Україна. Моя історія» і ми обов'язково розповімо її світові. Публікація Вашої історії абсолютно безкоштовна!

Читайте також: