Мнения 4 сент. 2021 г.

Зеленський і Байден: зустріч партнерів в Овальному кабінеті

Рейтинг статьи:14
Зеленський і Байден: зустріч партнерів в Овальному кабінеті

Частина експертів скептично поставилася до оголошеного комюніке та намагань Зеленського. На нашу думку, це викликано нестандартною формою представлення українських інтересів. Ми з цими думками не погоджуємося, тому що заперечень чи обережної відмови (критики) від ключових осіб Адміністрації США ні ЗМІ, ні особисто команда Президента не почули. Навпаки, був створений красивий медійний ефект, і ряду бізнес-структур стало відомо про політику Зеленського, спрямовану на захист і підтримку іноземного капіталу в національній економіці. Що ж до «однорогів», то з ними команда Президента встановила контакти, і комунікації продовжаться після повернення делегації в Київ. Однорогами є великі світові корпорації, такі як: Apple, Microsoft, компанії Ілона Маска та деякі інші.

Що конкретно чекати Україні ?

Держава має стратегічне парнерство зі Штатами, їх підтримка на дипломатичному рівні цьогоріч потужно доповниться у оборонній сфері, співробітництвом у сфері безпеки, підтримкою громадянських прав і свобод, захистом економічних інтересів України та грошовою допомогою з відновлення районів Донецької та Луганської областей, підконтрольних Україні. Всі ініціативи спрямовані на посилення наших зв’язків стратегічного рівня, розширення торгово-економічного співробітництва і цілеспрямованої соціоцентричної політики.

Пряма грошова допомога, консультації, озброєння, дипломатична підтримка і міжнародні гарантії, анонсування широкої економічної програми є безумовною перемогою України, результатами якої слід грамотно скористатися. Окрему увагу раджу звернути на позицію Адміністрації у політиці надання оборонної зброї та військового спорядження та високу оцінку Кримської платформи, про що ми встигли написати у попередній статті bankova.news

Україна може розраховувати на перманентний контакт і канал допомоги у різних сферах, демонстрацію американської військової потужності в Україні за умови нових провокативних актів РФ (а вже наближаються військові навчання Росії і Білорусі біля наших кордонів),
нових рішень по Україні на чергових самітах НАТО (особливо вдало все складеться, якщо новим генеральним секретарем стане великий друг України, яка довела відданість євроатлантичним прагненням України на посту Президента Литовської Республіки) та інші.

Ми високо оцінюємо підсумки двосторонньої зустрічі президентів та роботу делегації перед цією важливою подією, підписанням офіційних документів і домовленості про спільні проєкти. Поступово Україна має шанси стати ключовим партнером США у Європі поза НАТО і ЄС, а також отримати дружню допомогу і знижки для побудови новітніх оборонних систем (протиракетна і протиповітряна оборона, новітня авіація, морська безпека). Ці шанси невдовзі стануть реальністю української політики.

Автори
• Микола Волківський політолог-міжнародник, президент міжнародного фонду «PIERWSZA MIĘDZYNARODOWA FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU UKRAINY»
• Артем Олійник, політолог, асистент-дослідник Академії політичних наук України

Материалы, публикуемые в разделе "Мнения", отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с позицией редакции онлайн-платформы «BrandStory». Редакция не несет ответственности за материалы опубликованные в разделах «Экспертное мнение» и «Мнения компаний».

Связанные теги:

Читайте также: