Точка зору May 2, 2022

ВІЙНА…

Рейтинг статті:31
ВІЙНА…
Віроломна широкомасштабна атака московських окупантів на всю територію країни, включно з вторгненнями танкових колон з Білорусі, а також ударів балістичними та крилатими ракетами практично по усій території країни вивели збройне протистояння на зовсім інший рівень. Бойові дії за рівнем інтенсивності та масштабами все більше почали нагадувати битви Другої світової війни.

Своєю боротьбою Україна стала на оборону не лише власної незалежності, а й усього демократичного світу проти путлерівського тоталітаризму. Новий щабель протистояння та викликів, вимагає і новий рівень допомоги та сприяння від наших західних партнерів та союзників.

Іноземні розвідки неодноразово попереджали нас про загрозу вторгнення, і давали 72 години на повну окупацію Києва рашистськими військами. Однак путінські війська за цей час не лише не спромоглися на таку бажану вікторію, а, навпаки, зазнали найбільших втрат з часів Другої світової війни – понад 22 тисячі військовослужбовців вбитими та тисячі одиниць танків, артилерії, іншої броньованої техніки, вертольотів та літаків. Українські воїни довели, що російська армія не велика, а довга)… У той самий час і Збройні сили України зазнали чималих безповоротних втрат військовослужбовців та техніки.

Стійка боротьба української держави, незламність народу перед лицем агресії, а також вчинення геноциду рашистами щодо мирного населення на окупованих територіях, спільно з дипломатичним тиском - дали плоди у вигляді міжнародної ізоляції агресора та накладення на нього безпрецедентних санкцій усім цивілізованим світом.

На цьому фоні без перебільшення історичною міжнародною перемогою України можна вважати прийняття Конгресом США Закону про Ленд-Ліз для оборони демократії в Україні. Наші американські союзники дуже не квапливо йшли до цього кроку, особливо маючи такий негативний кейс, як Афганістан, де США «вбухали» 2,3 трильйони доларів за 20 років, а місцева адміністрація втратила владу через лічені місяці після виведення союзного контингенту. Проривною у напрямку прийняття програми Ленд-Лізу стала зустріч Консультаційної групи щодо оборони України за участю понад 40 країн у німецькому Рамштайні, де стало зрозуміло, що військова підтримка України буде прискорюватись.

Що таке Ленд-Ліз, та що ж насправді Україна може отримати?

Програму Ленд-Лізу американці вперше застосували ще в далекому 1941 році для боротьби проти нацистсько-фашистських загарбників в Європі, та японського імперіалізму в Азії, у форматі постачання зброї, продовольства та іншої БУДЬ-ЯКОЇ необхідної допомоги своїм союзника, до того ж вся знищена техніки оплаті не підлягала. Допомога надавалась у формі кредиту чи лізингу, який можна оплатити значно пізніше або його просто «спишуть в перспективі». Програма розрахована на 33 мільярди доларів, і включає: $20,4 мільярда на допомогу Україні у сфері безпеки й оборони, додаткові $8,5 мільярда на економічне сприяння, близько $3 мільярдів на гуманітарну допомогу, а також на підтримку заходів продовольчої безпеки

Стратегічним значенням даного закону для України є те, що ми отримуватимемо допомогу достатню для перемоги над агресором. Застосування цього формату підтримки означає, що США та союзники роблять ставку на Україну, як авангард боротьби демократичного світу проти тоталітарного деспотизму. Європа чудово розуміє, якщо мокшани нас переможуть, то наступними будуть Прибалтійські республіки та Польща, а вони, в свою чергу є членами НАТО, що згідно 5-ї статті Статуту організації автоматично втягувало б весь Альянс у протистояння з росією та ОДКБ, а там і до Третьої світової не далеко.

У результаті дії Закону про Ленд-Ліз для оборони демократії в Україні, в перспективі ми зможемо отримувати:

  • розширення видів допомоги, яку надають США та союзники (продовольство, паливо, медичне обладнання та інше, щоб Україна могла підтримувати свою боротьбу);
  • скорочення термінів надання військовотехнічної допомоги;
  • отримання тих видів озброєння, які необхідна для оборони України втч наступальних; - допомога нашій країні стає пріоритетною у безпековій та оборонній сферах США;
  • програма також передбачає постачання озброєння безпосередньо від виробників, а Сполучені Штати або заплатять, або гарантують оплату. Ми повертаємо ці гроші вже потім
Для цього Сполучені Штати та їх союзники повинні будуть створити відповідну логістичну систему та величезні склади на нашому кордоні для прискорення постачання необхідного озброєння, військової техніки та інших видів забезпечення для України, а також посилити державчленів Альянсу на східних рубежах НАТО.

Закону про Ленд-Ліз для оборони демократії в Україні сигналізує світу про повну підтримку України з боку США та союзників, і надає найширші можливості нашому народу для протистояння кремлівським окупантам. Відповідно до його положень, Збройні сили України в перспективі можуть розраховувати на найновіше озброєння та війську техніку втч: ракетне озброєння, сучасні системи радіо-електронної боротьби, бойові дрони, танки, далекобійну ствольну та реактивну артилерію, танки, бронемашини, вертольоти та літаки і багато-багато іншої допомоги як військового, так і не військового призначення. Таким чином ми отримаємо можливість підтримувати економіку, забезпечувати населення необхідними товарами, а також продовжувати громити окупантів, відвойовуючи крок за кроком українську землю.

Пов'язані теги:

Читайте також: