Точка зору Dec 2, 2021

У глобальній війні за демократію Україна – головне поле битви

Рейтинг статті:2
У глобальній війні за демократію Україна – головне поле битви

Звідки ще кілька тижнів тому, обираючи цю тему, я міг знати, що цей наратив буде знову актуальним?– запитували мене мої колеги у Стенфорді.

Відповідь проста. Останні 7 років для нас війна – це завжди гаряча тема. Щодня вона забирає життя та вбиває кулями, газом, пропагандою. От тільки ця війна давно перестала бути проблемою лише України.
Об’єктом російської агресії є у першу чергу наш вибір на користь демократії. Всі ці 7 років триває війна проти демократії і Україна в цій війні – головне поле битви. Я щиро вважаю, що програш України означав би програш всього демократичного світу.
На кожній зустрічі тут я наголошую, що десятки мільйонів людей у світі чекають, коли Захід прокинеться і зрозуміє, – війна за демократію вже триває. Тому я працюю над тим, щоб добитись реального розуміння, що війна – це не криза і зараз необхідні справжні кроки та сміливі рішення, а саме:
 переглянути санкційну політику на користь каскадних санкцій (час має працювати проти агресора); 
 розробити за зразком плана Маршалла комплексний план зміцнення економіки та демократії України та інших вразливих демократій;
 переглянути логіку роботи інструментів безпеки ООН та унеможливити блокування рішень в умовах конфлікту інтересів;
дати Україні та іншим країнам політичний сигнал, що ми також є частиною “Колективного Заходу”. Для України таким сигналом є чіткий план дій щодо вступу в НАТО. 
Позитивні відгуки, які я й досі отримую після лекції свідчать про те, що ми маємо відствоювати свою позицію та свої інтереси ще голосніше та жорсткіше. Нас готові чути та підтримувати.
Тому все буде добре, не перемикайтеся.

Пов'язані теги:

Читайте також: