Точка зору Nov 15, 2021

Промислова інфляція в Україні перевищила 57%

Рейтинг статті:1
Промислова інфляція в Україні перевищила 57%
Тобто це показник зміни цін у часі у промисловому виробництві. Наприклад, для підприємства подорожчали газ, електроенергія, паливно-мастильні матеріали та сировина для виробництва готової продукції, а ще довелося підняти зарплату, щоб працівники не поїхали в Польщу.
Далі це подорожчання буде закладено в кінцеву вартість продукції товарів (або послуг), наприклад в ціну сиру, йогуртів, кефіру тощо. Таким чином, з певним часовим лагом, промислова інфляція дійде до споживчої інфляції, яка відображає ріст цін на продукти споживання. Тобто це означає ріст цін товарів на полицях.
Якийсь час, якщо на ринку присутня конкуренція, виробники намагатимуться стримувати ріст цін за рахунок власної маржі, але піднімати ціни на продукцію вони все ж будуть змушені. Це відбудеться не одночасно, виробники поступово піднімають ціни, адже в конкретній галузі своя питома вага енергоресурсів та сировини в собівартості товарів та послуг. В деяких ми вже це спостерігаємо.
Так за даними Державної служби статистики, в жовтні цього року, порівняно з аналогічним періодом 2020 року, індекс цін виробників (промислова інфляція) у добувній промисловості зріс на 53%. У переробній промисловості зростання – на рівні 30%, а в енергосекторі (виробництво і постачання електроенергії та газу) аж на 147%.
Таблицю з цінами в промисловості залишив в телеграм каналі Монополіст - за посиланням в коментарі

Пов'язані теги:

Читайте також: