Експертна думка Apr 15, 2022

Про бізнес та владу

Рейтинг статті:3
Про бізнес та владу

До війни цінність таких індустріальних парків мало хто розумів.

Але зараз на реальному прикладі люди дізнались про них і зрозуміли, в чому суть. Такі парки дозволяють нашим виробникам робити релокацію до безпечних регіонів країни, а не за кордон, зберігати робочі місця.
Наведу приклад на реальній історії.
Підприємці з Харкова змушені переносити виробництво через бойові дії. На заході України не змогли знайти приміщення, яке б їм підходило, тому приїхали в наш індустріальний парк в Білій Церкві. Вони мали вибір — переїжджати до Польщі або залишитися в Україні, в нас. Вони свідомо обрали залишитись, щоб підтримувати українську економіку.
Зараз є державна програма, яка допомагає перевозити заводи за рахунок держави, але тільки на захід України. Дозволити собі переїзд за власний кошт на Київщину до нас вони об‘єктивно не могли — шалені збитки через війну, а це не малий кост.
Проте Польща відразу запропонувала покрити витрати по релокації до них.
Уявіть собі вибір: лишатись в Україні з великими ризиками й нести додаткові збитки, чи безкоштовно переміститись на кращі умови в безпечну сусідню Польщу…
Я розібрався в ситуації і звернувся до Міністерства Регіонального Розвитку та Міністерства Економіки України, запропонував додати в список державної програми не лише Західні області, а й Київську. Завдяки швидкій реакції, розумінню та підтримці, спільними зусиллями ми додали Київську область у проект. Жодного натяку на корупцію.
Відтепер така можливість відкрита для всіх українських виробників.
Вже через місяць Харківське виробництво відкривається в індустріальному парку на Київщині — вони збережуть робочі місця, будуть платити податки, а згодом, певен, досягнуть великого успіху в Україні.
Якщо бізнес і влада так само ефективно працюватимуть і надалі, після війни, то є шанс, що ми створимо вигідні умови, щоб бізнес залишався в нашій країні, а може, навіть і повертався із закордону.
Тенденції хороші, але попереду ще багато роботи — треба сконцентруватися і багато працювати.
Сьогодні особисто перевірив — цех майбутнього виробництва повністю готовий приймати колег із Харкова, міста героїв.

Джерло

Пов'язані теги:

Читайте також: