Експертна думка Sep 10, 2021

Конгресмени США в Києві: де були, і чого вдалося досягти в ході зустрічей ?

Рейтинг статті:13
Конгресмени США в Києві: де були, і чого вдалося досягти в ході зустрічей ?
Всі політики з великою надією почали зустрічі в національних установах
Офіційні зустрічі проводилися за участю бізнес-спільноти та системних осіб України.

Відвідини КНУ імені Тараса Шевченка супроводжувалося угодою про тісніше співробітництво між українським і американськими закладами освіти, інтенсифікацію обмінів та впровадження спільних проєктів у галузі науки, техніки і культури. Потенціал наших наукових центрів є особливо цікавим для американців, так як вітчизняні фахівці не поступаються американським колегам, однак серйозно обділені ресурсно у порівнянні.

Символічне споглядання Майдану Незалежності, музею Майдану (експонатів), історія Революції Гідності - все це стало частиною пам’ятних місць історії України, з якими було ознайомлено наших заокеанських партнерів. Всі вони віддали належну шану жертві українського народу у бажанні стати частиною євроатлантичної спільноти, і дізналися про тисячі тих, які віддали свої життя за збереження самостійності України і продовжують сьогодні це робити.

За інсайдерською інформацією від американського політичного консультанта і адвоката Юрія Ванетика, який особисто знає американських політиків, ми дізналися про зміст переговорів представників США із національними установами. Спектр інтересів охоплює весь внутрішній ринок, індустрію, сільське господарство, науку, техніку, безпеку, кооперацію служб і не тільки. Лише незначна порція інформації потрапить у публічний вимір, проте головним лишається справжня реалізація співробітництва у конкретних кейсах і викликах.

Наступним пунктом став Офіс президента, де конгресмени і сенатори поговорили із українськими посадовцями. Розмова торкалася як стратегічних питань, так і суто прагматичних локальних дій і можливості залучення американської сторони до вирішення наболілих соціальних й екологічних проблем. В ході бесіди було досягнуто порозуміння із основних питань.

Частина високоповажних гостей зустрілися із представниками Національної академії аграрних наук, де обговорили можливості двосторонньої співпраці, особливо, після запровадження ринку землі. Представники академії та політичні лідери знайшли взаємоцікаві формати роботи, тому вже невдовзі українські науковці можуть допомогти і економіці, і екології України безпосередньо.

Насичений відвідуваннями і церемоніями день завершився у неформальній атмосфері одного зі столичних фешенебельних готелів, де пул друзів і колег продовжили плідне обговорення подальших кооперацій. Наступний день почався у ширшому колі із молитовного сніданку, і був не менш корисним для наших відносин, адже до Києва прибувала друга група американських конгресменів і сенаторів, які проводитимуть перемовини із найвищими представниками державних органів влади протягом кількох днів.

Ці візити, які останнім часом мають регулярний характер, є для нашої держави не менш важливими, ніж зустрічі лідерів, так як саме під час напрацювання рішень і малювання дорожніх карт, досягаються реальні рішення. Вересневий візит точно не буде останнім, а підсумки підбиватимемо, коли поважні американські гості їхатимуть з України. Вже зараз ясно, що партнерам вдасться домовитися у різних масштабах з усіх питань, так як наші інтереси є взаємними, а їх задоволення - корисним для обох сторін.

Авторы

  • Артем Олійник, політолог, асистент-дослідник Академії політичних наук України
  • Микола Волківський політолог-міжнародник, президент міжнародного фонду «PIERWSZA MIĘDZYNARODOWA FUNDACJA NA RZECZ ROZWOJU UKRAINY»

Материалы, публикуемые в разделе "Мнения", отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с позицией редакции онлайн-платформы «BrandStory». Редакция не несет ответственности за материалы опубликованные в разделах «Экспертное мнение» и «Мнения компаний».

Пов'язані теги:

Читайте також: