Експертна думка Aug 21, 2021

Бізнес в нових реаліях

Рейтинг статті:5
Бізнес в нових реаліях
Сьогодні бізнес живе в нових реаліях, в світі, що за рік, під впливом нового вірусу, змінив повсякденне життя багатьох людей

І якщо підприємець не встиг зреагувати та змінити стратегію своєї діяльності, то він став на крок ближче, до майбутніх потрясінь і навіть повного закриття.

Україна не стала чимось унікальним і бізнес, а особливо малий та середніх, зазнав величезних втрат.

Так, за підрахунками Української торгово-промислової палати в Україні закрилось більше 700 тис. малих підприємців, а в результаті втратило роботу до 4 мільйонів осіб, що значно збільшило навантаження на бюджет країни.

Влада, намагалась частково компенсувати втрати бізнесу та анонсувала й почала виплачувати по 8 тис. грн, але що таке 8 тис. грн. в наших реаліях, при постійному рості комунальних та інших витрат.

В свою чергу, найбільше постраждав бізнес, що не зміг переміститися онлайн та фізично не має такої можливості.
При цьому значний приріст показала АйТі сфера, доставка та домашня прислуга. За даними opendatabot серед кур’єрів було відкрито 2,8 тисяч фоп, їх кількість зросла на 353%. Росте IT-сфера: відкрито 36,5 тисяч фоп, їх побільшало на 16,6%. Українці, які винаймають домашню прислугу, відкрили 263 фоп, щоб зареєструватися як роботодавець. За рік таких фоп додалось 63,7%
Протилежно, відбулось закриття 10 928 складських фоп — а це 10,5% бізнесів. Підприємці, що займаються оптовою торгівлею, закрили 5 668 фоп: їх стало менше на 5%. Припинили діяльність 2689 фоп у сфері радіо та телебачення та 2 282 у авіації — це по 13% підприємців.

На сьогодні знову статистика показує збільшення кількості захворівших, плюс новий штам Дельта підводять нас до нового локдауну, і ми вже повинні бути готові до різних наслідків.

Часткове пом’якшення обмежень дало можливість переоцінити свою роботу багатьом підприємствам і підприємцям, та випрацювати нову стратегію діяльності.

Нові технології та їх можливості повинні пом’якшити ті обмеження, що нас чекають в найближчі часи, але не захистить на 100%.

Так, конкуренція там більша, але й ринок який ви можете охопити набагато різноманітнішій, що майже не має обмежень.

Моя рекомендація для більшості підприємців, завжди відслідковувати нові технології та тренди в бізнесі та використовувати їх в свої діяльності, якщо ви маєте можливість продавати товар на маркетплейсах, то робіть це, якщо можете продавати через соціальні мережі, то теж зверніть на це увагу.
Різні програмні продукти також дозволяють якісно працювати віддалено, що зменшує витрати на утримання приміщень, а покращення якості , дозволяє вам  сьогодні надіслати товар в будь-яку точку світу.
Обмеження – це також і можливість, головне правильно зрозуміти та скористатись ситуацією. Хоча, не всі вже  зможуть продовжити свою діяльність, так як глобальні тенденції змінюють саму модель бізнесу, автоматизуючи більшість процесів, що позбавить багатьох свої робочих місць, ми повинні шукати нові можливості.

Підприємці, як і більшість громадян, завжди повинні навчатись, розвиватись та покращувати якість свого персоналу.

Потрібно максимально перенести свою діяльність в онлайн-формат, якщо є можливість, то реєстрація в більш безпечних юрисдикціях, також може диверсифікувати ризики.

Зміна та розширення цільової аудиторії, ще один запобіжник від непередбачуваних наслідків майбутнього карантину та обмежень.

Аналізуйте позитивні кейси в вашій сфері інших підприємців, беручі найкраще, а також найгірші рішенні, щоб не повторити подібні кроки.

Вчіться на чужих помилках та досягненнях так як ціна їх – майбутнє Вас та Вашої компанії.

Пов'язані теги:

Читайте також: