! ГМК. Ахметову належить 71,25% вертикально інтегрованої гірничо-металургійної групи Метінвест. Ще 23,75% - Вадиму Новинському.
Метінвест контролює єдиного виробника коксівного вугілля в Україні - шахтоуправління Покровське. Коксохіми групи виробляють 66% коксу в країні.

! Енергетика. Ахметов одноосібно володіє холдингом ДТЕК. А це:
- Три енергогенеруючі компанії - Дніпроенерго, Західенерго та Східенерго, які виробляють 70% електроенергії теплової генерації;
- Павлоградвугілля, видобуває 80% енергетичного вугілля в Україні;
-Бурштинська ТЕС – монополіст з виробництва електроенергії в Бурштинському енергоострові (від'єднана від енергомережі України територія Закарпатської та частково Івано-Франківської і Львівської областей, 3 млн населення).
-Монополія на експорт електроенергії в Європу та імпорт звідти;
-Найбільші СЕС та ВЕС, які виробляють 23% "зеленої" електроенергії;
-Вісім операторів систем розподілу (обленерго), які розподіляють 45% електроенергії в Україні;
-Контроль поставок електроенергії для 36% домогосподарств України;
-Найбільша приватна газовидобувна компанія, яка видобуває 10% газ в країні.

У телеканали Ахметов інвестує більше, ніж в екомодернізацію метзаводів та ТЕС. В 2021 році олігарх інвестував в "Медіа групу Україна" $307 млн. Це найбільша інвестиція в українське медіа за сім років. Телевізійна група Ахметова - збитковий проект, в 2020 році "Медіа група Україна" отримала 2,8 млрд грн збитку. Телеканали Ахметов використовує як "зброю впливу" на своїх опонентів, а також для примусу до дружби своїх "партнерів".
Читайте також:

Василь Хмельницький
Jun 20, 2022

Любомир Погрелюк
May 25, 2022

Наталі Холод
May 13, 2022

Василь Хмельницький
Apr 29, 2022