Точка зору Oct 30, 2021

99% заяв обробляються за добу — як цифровізація змінила будівельну сферу

Рейтинг статті:0
99% заяв обробляються за добу — як цифровізація змінила будівельну сферу
Тому кількість нерозглянутих заяв у кінці літа дійшла до більше 3 тисяч, серед яких були документи, які подали ще в лютому. Люди місяцями чекали на отримання послуг, які мали надавати протягом 10 робочих днів. А хто не мав часу чекати — приносив хабар.
Більше 80% людей говорять, що стикалися з корупцією, коли треба було отримати дозволи чи погодження в будівельній сфері. Будівельна сфера була однією з найбільш корумпованих в Україні. Щороку чиновники розкрадали до 3.5 млрд грн.
Зараз усе змінилося. Цифровізація дозволила прибрати з процесу найбільший корупційний ризик — контакт людини і чиновника. Минулого року створили Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Вона мінімізує корупцію і робить процеси автоматичними. Потенційна економія завдяки цьому становить 734 млн грн на рік.
З грудня 2020 року всі документом по об’єктах класу наслідків СС2/СС3 подаються виключно онлайн, а невеликі об’єкти СС1 можна подати як онлайн, так і через ЦНАП. Люди можуть самостійно обрати, який формат їм зручніший.
Поки що подання документів через ЦНАПи займає більше часу, але вже незабаром буде завершене оновлення кабінету працівника ЦНАПу, яке дозволить автоматично реєструвати паперові документи. Одразу після внесення об'єктів СС1 адміністратори зможуть отримати результати розгляді при автоматичній реєстрації (якщо всі інші дані внесені в інші реєстри, з якими інтегрована Е-система будівництва).
Єдина державна електронна система у сфері будівництва, новий реєстр та будівельні послуги на порталі Дія реалізуються за підтримки USAID/UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.
Реформа містобудування реалізується Міністерство цифрової трансформації України за допомогою Міністерство юстиції України, Міністерство інфраструктури України, Мінрегіон, комітету ВРУ з питань антикорупційної політики та Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування.

Источник

Пов'язані теги:

Читайте також: