Як досягти нульового рівня деградації ґрунтів

23 жовтня у прес-центрі компанії AgroGeneration, вже не вперше, на круглому столі було піднято питання  деградації ґрунтів.

 

Тема круглого столу надзвичайно актуальна, адже ґрунт є основним середовищем вирощування сільськогосподарських рослин. Відомо, що внаслідок природного й антропогенного впливу відбувається деградація ґрунтів, втрачається їх родючість, що призводить до порушення біологічних циклів та енергетичного балансу.

Олександр Журавель, фахівець проекту ФАО в Україні «Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих землях лісостепової та степової зон України», зауважив, що основна мета проекту — звести деградацію ґрунтів на території України до нуля, тобто зупинити її.

«Перед Україною стоїть глобальна відповідальність забезпечити світове населення якісним та поживним продовольством . Відповідно до 17-ти цілей глобального розвитку, перед ФАО стоїть ціль №2 – досягнення нульового голоду до 2030 року. Україна в цьому процесі відіграє ключову роль», — зазначив Олександр Журавель.

Читайте также:  Марьяна Каганяк: Зачем Украине новый Экспортный бренд 
Читайте также:  Agroport East Kharkiv — от первого юбилея к новым аграрным взлетам 

Проект розраховано на 3-и роки та його реалізація зараз набирає обертів. Під час круглого столу представили перші спільні напрацювання з агрокомпанією AgroGeneration, що були впроваджені на одному з полів агрокомпанії у Харківській області  по озимому гороху.

За останні роки Україна збільшила валове виробництва зернових, олеїнових та ін..культур, звісно, це поступово впливає на стан родючості українських ґрунтів. За градацією ФАО існує 9 видів деградації ґрунтів, основними з яких є вітрова або водна ерозія, переущільнення, втрата гумусу та ін.

Організація впроваджує ідею Conservation Agriculture «консервуюче або грунтозберігаюче землеробства», яке передбачає дотримання трьох принципів господарювання: постійне покриття ґрунту рослинами або рослинними рештками, мінімально можливий обробіток ґрунту, різномаїття культур, зокрема сівозміна щонайменше із трьох культур, в тому числі бобових.

До однієї з таких технологій можна віднести систему нульової обробки ґрунту No-Till. Ще 40 років тому, аграрії з Аргентини почали вирішувати проблему ерозії ґрунтів. Після замірів норми гумусу в ґрунті, яка повинна складати 7,5%, отримали 2,5%, почалися пошуки вирішення проблеми.

На державному рівні сільськогосподарську продукцію, яка вироблялась для експорту прирівняли до корисних копалин. Тоді вперше спробували No-Till. На сьогоднішній день в Аргентині 95% земель в обробітку використовують технологію No-Till. Досвід з використання No-Till в Аргентині переймали представники компанії УКРАГРОЦЕНТР.

«Наша компанія займається пошуком та втіленням нових інноваційних технологій в агропромисловий комплекс України. Ми постійно шукаємо нові інструменти для збільшення рентабельності в сільськогосподарському виробництві на світовому ринку. Минулого місяця ми відвідали Аргентину, головною темою обговорення з аргентинськими колегами стала деградація ґрунту та ерозія. За 40 років завдяки технології No-Till вони не тільки вирішили проблему деградації своїх ґрунтів та збільшили рентабельність, а й збільшили рівень гумусу на 0,5%», — поділився досвідом Олексій Луговий, співвласник компанії УКРАГРОЦЕНТР.

В рамках впровадження системи No-Till в Україні, компанія УКРАГРОЦЕНТР починає соціальний проект. У грудні 2018, за запрошенням УКРАГРОЦЕНТРУ, науковці з Аргентини ділитимуться досвідом на круглому столі та проведуть ряд семінарів для українських агрономів та сільськогосподарських виробників.

Читайте также:  Нулевой голод до 2030 года. Как Украина выполняет обязательства
Читайте также:  Олексій Луговий, директор «УкрАгроЦентру»: Ми поруч з фермером в режимі 24/7

Весь цивілізований світ сьогодні говорить: все що екологічно – то економічно. Не перший план виходить не економіка, а екологія. Європа має принципово інший підхід, веде господарювання, як мінімум с балансом поживних речовин і гумусу. Україна має негативний баланс, за 20 років було втрачено 0,5% гумусу. Результатами роботи нашого аграрного сектору з 3,5% гумусу на сьогодні маємо 3%.

Компанія Syngenta в рамках програми THE GOOD GROWTH PLAN до 2020 року презентувала реалізацію соціального проекту по боротьбі з деградацією сільгоспугідь. Мета проекту довести можливість зупинки ерозійних процесів та збільшення біорізновиду простими, необтяжливими методами.

«Ми хочемо довести до наших фермерів, що нічого важкого від них не вимагається для збереження родючості ґрунтів. Ми будемо проводити семінари, де навчимо як це реалізувати. Не треба шукати підтримки в держави або вкладати великі кошти. Треба мати відповідальність, бажання та мету залишити після себе родючі ґрунти своїм нащадкам», — вів пропаганду по відновленню та збереженню родючості українських ґрунтів Олександр Зозуля, керівник підрозділу регіонального маркетингу компанії Syngenta в Україні.

 

 

По поводу публикации пресс-релизов на сайте BrandStory.com.ua пишите на brandstory.n@gmail.com

#

Публикации в разделе Зроблено в Україні:

#

Читайте также: Визначена найкраща поштова марка України-2017
Читайте также: «Укрзалізниця» та WOG CAFE — два роки шаленого попиту

#

Читайте также: Смак Українських Карпат: вместо кооперативов — маркетинг на доверии
Читайте также: UDEN-S — 11 років енергозберігаючих технологій від українського бренду

#

Читайте также: Сооснователь «Новой почты» Владимир Поперешнюк: Нам нужен свой авиапарк
Читайте также: Украинский «Колонист» — желанное вино

#

Читайте также: Моршинская… об истоках …
Читайте также: Корпорация «Фактор»: как все создавалось…

#

Публикации в рубрике Игроки рынка:

#
Читайте также: Валерий Дема, вице-президент SIGMABLEYZER: Неопытный владелец идет методом вскрытия
Читайте также: Анна Колесова: «Мы меняем парадигму почтового оператора Укрпошты»
#
Читайте также: Небо и земля: AGROPORT превращает аэропорты в идеальную площадку для развития фермерства
Читайте также: Ирина Наконечная: И в агробизнесе компания-бренд ценится дороже
#
Читайте также: Владислав Троїцький: «Якщо завжди казатимеш правду, не будеш ідіотом»
Читайте также: Вячеслав Семеняк: «Мобильное приложение AgroUA- аграрный рынок в кармане!»
#
Читайте также: Владислава Рутицкая: Действия определяют результаты
Читайте также: Екатерина  Одарченко: Технолог понимает каким образом первичный месседж доходит к избирателю
#

Популярное на сайте:

#
Читайте также: Креативная реклама автомобилей
Читайте также: Заглотить наживку: 5 шагов, которые позволят стартапу привлечь инвестиции от глобальной корпорации
#
Читайте также: Проект «Вони годують Україну» — помогает решать задачи, которые стоят каждый день перед фермерами
Читайте также: Почему инвесторы не вложатся в ваш стартап? Три стоп-сигнала
#
Читайте также: 5 признаков стартапа, в который захотят вложиться инвесторы
Читайте также: Стартує IIІ Всеукраїнський конкурс Неймовірні села України 2018 
#
Читайте также: Подборка креативной рекламы  (ч 2)
Читайте также: Александр Ланецкий: Развитие региональных аэропортов