Розумні технології змінюються ягідництво

Розумні технології змінюються ягідництво
Підприємство не лише повинне бути прибутковим, Євген наполягає на повному дотриманні кращих міжнародних стандартів і оптимізації всіх процесів, від власне вирощування і переробки ягід до комфортності умов праці для співробітників: господарство сертифіковане за GLOBALG.A.P. і GRASP та строго слідкує за тим, щоб відповідати європейським стандартам виробництва і забезпечення умов роботи працівників.

Коли «Нікдарія» звернулася до проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (ARDS) по допомогу у доповненні існуючої системи автоматизації, проект побачив можливість випробувати і поширити далі ефективні СМАРТ-рішення, що допомогли б подібним «Нікдарії» підприємствам і дали б новий поштовх для розвитку всього ягідного бізнесу в Україні.

1. Метеостанція, з прив’язкою фенологічних карт культур, шкідників і розвитку хвороб. Станція дозволяє, наприклад, вчасно проводити обприскування, а отже максимально ефективно і ощадно застосовувати пестициди; завчасно спрогнозувати заморозки і зберегти майбутній врожай; через мережу подібних станцій у сусідніх фермерів передбачити зміну погоди і якісно підготуватися до польових робіт.  

2. Програмне забезпечення і обладнання для контролю збору врожаю.

Статистика врожайності з кожного гектару, відслідковування зібраного врожаю і умов зберігання на кожному етапі від поля до супермаркету дозволяє зберегти якість ягоди, простежити походження кожної одиниці партії, контролювати ефективність збору, і здійснювати справедливу оплату працівникам за нормою виробітку.

3. Програма контролю вологості і температури ґрунту, особлива гордість головного агронома підприємства Юрія Белалова. Ось як він розповідає про те, як працює система: «Коренева система лохини починається з 10 см до 40 см під поверхнею ґрунту. Коли я поливаю поля, програмне забезпечення демонструє мені, як вода проходить у ґрунт. Я зупиняю полив на глибині після 40 см - немає сенсу мочити ґрунт нижче, адже коріння рослин вже не діставатиме до цієї вологи.

Ця система дозволила нам заощадити близько 20% води для поливу, порівняно із минулим роком. Система дозволяє не проливати добрива там, де корінці рослини їх не дістануть. Цьогоріч це обладнання дозволило нам відчутно збільшити зелену масу кущів, збільшити прирости, а отже в наступні 1-2 роки чекаємо на збільшення врожаю на 150-200%».   
«Нікдарія» надає консультації подібним собі невеликим компаніям, які бажають розвиватися в такому ж напрямку; допомагає налагодити процеси, підказує і розповідає. Тож результати пілотних проектів із тестування і налагодження систем на Нікдарії будуть поширені серед інших учасників ринку і Проект АГРО розраховує що у «Нікдарії» з’являтиметься все більше послідовників, а СМАРТ системи стануть звичним явищем на українських фермах.

Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.  Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО):

 facebook

Связанные теги: