«Best Agro»: ком'юніті агро практиків на єдиному онлайн-майданчику

«Best Agro»: ком'юніті агро практиків на єдиному онлайн-майданчику
Проєкт надає інформаційну та промо підтримку ММСП (ред. мікро, малим та середнім підприємствам)  та сільським жителям, котрі розвивають, покращують або планують заснувати аграрне виробництво шляхом використання інтернет-технологій, соціальних мереж, проведення освітніх  вебінарів, онлайн та офлайн-зустрічей, конференцій щодо кращих аграрних розробок, технологічних ноу-хау, конкурсів, ярмарок, тощо.

Проєкт акумулює та систематизує знання та інформацію щодо новітніх агро розробок, технологічних ноу-хау, бізнес-моделей, еко ощадних та/або органічних технологій виробництва в плодоовочевому секторі, секторі тваринництва, аквакультури, птахівництва (окрім курей), кондитерської та крафтової продукції та забезпечить доступ до неї для усіх зацікавлених осіб.

Здійснюється активна постійна медійна підтримка учасників проєкту через FacebookYoutube TelegramInstagram та ЗМІ - дозволяє доносити більше корисної інформації до широкого кола мікро-, малих та середніх виробників. Тим самим надихає та дає поштовх для учасників проєкту та  зацікавленим у розвитку підприємцям впровадити дієві новітні агропрактики у власних господарствах.

«BestAgro» має три головні завдання:

Три головні завдання
розповісти про фермерів і фермерок, які використовують унікальні агротехнології та вдало організовують усі процеси підтримати тих, хто готовий перейняти досвід і впроваджувати технології у своє виробництво об'єднати фермерів навколо інноваційних ідей у процесі господарювання

Онлайн-платформа має стати комунікаційною платформою між тими, хто впроваджує сучасні підходи та технології та їхніми потенційними послідовниками. Існує  досить багато прикладів, коли цікаві ідеї  та бази даних, які були створені в рамках технічної допомоги, не знайшли свого продовження. Сайти закривалися, бази зникали - інформацію було втрачено. І все це тому, що ті моделі були не сталими та працювали виключно в рамках певних проєктів, тож не знайшли продовження.

Саме тому команда проєкту планує створити таку бізнес-модель, яка б самостійно себе підтримувала та заробляла. Мала на меті допомагати дрібним ММСП розвиватися і постійно отримувати необхідну інформацію.

 

Важливою умовою успішності проєкту є умова, щоб ця модель змогла сама себе забезпечувати та продовжила ефективно існувати навіть після завершення проєкту.
Стати учасником проєкту можуть представники мікро, малого та середнього агробізнесу. Представники невеликих сільхоз господарств, які постійно вдосконалюються та готові ділитись власним досвідом. Наприклад впровадженням нових технологій, новаторст або налагодженням виробництва та бізнес-процесів.

Щоб долучитися до проєкту необхідно заповнити анкету:

Посилання на анкету

Проєкт зі створення такої онлайн-платформи реалізується Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Критерії відбору для учасників проекту:

 Інноваційність - це новизна аграрної практики (методу, системи, технології, моделі, ноу-хау тощо) та її обґрунтування;
 Результативність  це ступінь досягнення поставлених цілей; продуктивність інноваційної освітньої практики; міра задоволеності інтересів учасників практики.
 Ефективність – це можливість досягнення кращих результатів з меншими витратами за рахунок впровадження агро практики.
 Відтворюваність результатів  це можливість відтворення впровадженої практики в іншому контексті або місці.
 Цільове призначення –  це корисність агро практики для мікро-, малих і середніх виробників сільськогосподарської продукції.
 Сфера застосування – це використання агро практики у плодоовочевому секторі, секторі тваринництва, аквакультури, птахівництва (окрім курей), виробництві кондитерської та крафтової продукції. 
 Відкритість – це підтверджене у визначений спосіб бажання власника агро практики поділитися нею з іншими учасниками ринку.
 Підтвердження впровадження ефекту (зменшення витрат у процесі виробництва; підвищення прибутковість господарювання; зменшення негативного вплив на довкілля тощо).
 

*Публікація стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.  Ця публікація відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): https://www.facebook.com/usaid.agro/

Пов'язані теги: