International companies 6 февр. 2018 г.

Carlsberg: Історія культового пивного бренду

Рейтинг статьи:0
Carlsberg: Історія культового пивного бренду

Історія бренду Carlsberg бере свій початок у 1844 році з того часу, коли у віці 33 років Якоб Крістіан Якобсен (Jacob Christian Jacobsen) прийняв остаточне і безповоротне рішення відкрити свою пивоварню.

Джерело: www.carlsbergukraine.com
 

1847 Якоб Крістіан Якобсен заснував Carlsberg

В 1811 р. з'явився на світ Якоб Крістіан Якобсен, засновник Carlsberg. Після смерті батька в 1835 р. Я.К. Якобсен пішов по його стопах і став варити пиво. Якоб був природженим броварником. Натхненний своєї пристрастю до пива та інтересом до природничих наук, що виявився ще в дитинстві, Я.К. Якобсен став на професійний шлях, присвячений підвищенню якості пива, і займався цим усю решту життя. Першою зупинкою на цьому шляху стала Баварія, де він вивчав технологію варіння нового сорту пива в броварні Spaten у Мюнхені, заправляв якою Габріель Цеттельмейер. Улітку 1845 р., захопивши із собою два горщики пивних дріжджів Spaten у пристосованій для цієї мети капелюшній коробці, Якоб повернувся в Данію у звичайному поштовому диліжансі. Дорога була довгою, і, щоб підтримувати дріжджі в охолодженому стані, він часто зупинявся й занурював горщики в холодну воду. Перші партії лагера Я.К. Якобсен зварив у мідному вмивальному тазі своєї матінки. Далі це пиво очищалося в його варильному цеху, поки він не добився оптимальної якості. Для виробництва цього нового лагера було потрібно побудувати новий пивоварний завод, з більш містким холодильним приміщенням.
Свою нову броварню він побудував на окраїні Копенгагена, взявши за основу її назви комбінацію імені свого п'ятирічного сина, Карла, і датського слова «bjerg», що означає «пагорб». Так в 1847 р. з'явилася компанія Carlsberg.
А міжнародне визнання вона одержала лише через 21 рік, коли перше пиво марки Carlsberg пішло на експорт у Великобританію.

1867 Пивоварний завод Carlsberg постраждав від потужної пожежі

Джерело: www.carlsbergukraine.com
Я.К. Якобсен вирішив скористатися нагодою, щоб знову модернізувати свою броварню. Він установив систему охолодження, що дозволила поліпшити якість продукту та суттєво підвищити продажі. Тепер уже син Якобсена Карл повернувся з Європи, пройшовши навчання премудростям броварства. Йому запропонували зварити свій власний сорт пива в щойно відбудованому крилі пивоварного заводу. Він назвав цю філію Ny Carlsberg (новий Carlsberg). Насамперед Карл вирішує задовольнити ринковий попит, збільшивши обсяги виробництва та вдвічі скоротивши вироблення пива на потужностях заводу, що належав його батьку.
Усього за 10 років продажі компанії Ny Carlsberg перевищили продажі компанії його батька, яку той перейменував у Gamle Carlsberg (старий Carlsberg). 
Карл продавав своє пиво під торгівельною маркою Carlsberg, але, до великого невдоволення його батька, Карл варив пиво з більш коротким терміном придатності. На цьому ґрунті між батьком і сином розгорілася сімейна сварка. Я.К. Якобсен за допомогою своїх адвокатів вимагав у судовому порядку позбавити Карла прав володіння філією й спробував через суд обмежити обсяги його виробництва. Він навіть спробував змусити Карла змінити назву своєї броварні. Якоб також прагнув залишити власний дизайн торговельного знаку, але Карл не бажав іти йому назустріч.
У 1868р. - Carlsberg починає експорт.  А у 1882 р. - після сварки з батьком, Карл Якобсен створює свою нову незалежну пивоварню Новий Carlsberg
Зрештою батько та син все ж таки помирилися в жовтні 1886 р., незадовго до смерті Я.К. Якобсена.

Джерело: www.carlsbergukraine.com
 

У 1883 р. професор Еміль Крістіан Хансен відкрив секрет абсолютно надійного виробництва пива.

Він виявив, що відповідальні за бродіння мікроорганізми складаються з різних видів грибів і що пивні дріжджі можна культивувати. Він виділив чисту культуру дріжджів і тим самим назавжди змінив концепцію броварства. На той момент метод вирощування чистих дріжджів коштував ціле багатство і зробив справжній переворот у якісних характеристиках пива різних країн світу. Але замість того, щоб тримати його в таємниці, Я.К. Якобсен вирішив його оприлюднити й поділитися своїм відкриттям із броварниками в усьому світі. Можливо, Я.К. Якобсен був впевнений, що нікому не вдасться перевершити оригінал, або, може, він знав, що в такий спосіб зможе залишити часточку Carlsberg у цілій безлічі різних сортів пива.
 Як би там не було, оригінальні дріжджі Carlsberg використовуються в більшості сортів чистого лагера, виробленого на сьогоднішній день.
Читайте также:  Bosch: гений инженерной мысли
Читайте также: Будь моим гостем: история успеха сети отелей Hilton.
Пізніше в 1909 р. датський фармацевт Сьорен П.Л. Сьоренсен, глава хімічного відділу лабораторії Carlsberg, розробив у стінах лабораторії Carlsberg шкалу кислотності ph. Його новаторські дослідження вплинули на пиво й науку в цілому. Шкала pН стала стандартом, за яким ми визначаємо, яким чином рідина буде реагувати та взаємодіяти з живими організмами. Протягом 20-го сторіччя лабораторія Carlsberg внесла й продовжує робити свій внесок у важливі дослідження ферментів.

1889 Carlsberg починає експорт в Азію

Джерело: www.carlsbergukraine.com

В 1904 році, відбулася перша варка оригінального лагеру Carlsberg.

Датському архітектору й художнику Торвальду Біндесболлу доручено розробити логотип, який назавжди змінить імідж пива Carlsberg. У цьому ж році Carlsberg також стає першим датським пивоварним заводом, що одержав замовлення на поставку пива до королівського двору Данії.
 Знак корони в логотипі Carlsberg свідчить саме про цей престижний привілей. А зображення листика хмелю в логотипі символізує природні інгредієнти, використовувані компанією Carlsberg. 

Як для Я.К. Якобсена, так і для його сина Карла також велике значення мав зовнішній вигляд промислового комплексу Carlsberg.  І батько, і син уважали, що естетично привабливе оточення з предметів мистецтва здатне піднімати людині настрій. Вони бажали експериментувати з новими архітектурними стилями для своїх промислових будинків і прагнули до того, щоб їх броварня мала естетичний вигляд. Карл Якобсен хотів довести, що навіть фабричний димохід можна перетворити у витвір мистецтва. У 1900 р. він доручив побудувати знаменитий закручений по спіралі димохід Carlsberg. У своєму первісному виді ворота на в'їзді до заводу зображували 12-кінцеву зірку. Ця 12-кінцева зірка була фірмовим знаком старого Carlsberg. Самим пізнаваним будинком на території заводу, мабуть, є побудована на замовлення Карла Якобсена вежа зі слонами. Слони символізують чотирьох дітей Карла. Якобсен вибрав у якості символу фігуру слона, тому що слони асоціюються із силою, відданістю та працьовитістю — прекрасне доповнення до його життєвого кредо «Laboremus Pro Patria» («Потрудимося на благо Батьківщини»).
У 1906 р. Новий Carlsberg та Старий Carlsberg об’єднуються, щоб стати Carlsberg Breweries.
Карл стає першим керуючим директором нової компанії. Він створює пенсійний фонд та запроваджує восьмигодинний робочий день для своїх співробітників.
Читайте также: UDEN-S - 11 років енергозберігаючих технологій від українського бренду
Читайте также: Ирина Наконечная: И в агробизнесе компания-бренд ценится дороже

У 1909 р. Сьорен Педер Лауриц Сьоренсен розробляє шкалу pH

Джерело: www.carlsbergukraine.com
1900-ті триває експортна діяльність та розширення ринків. завдяки чому вже у 1932 - Carlsberg засновує відділ експортних постачань, і починає регулярні контакти з імпортними контрагентами

Джерело: www.carlsbergukraine.com

1968—1990-ті Carlsberg розширює свою міжнародну діяльність, відкриваючи пивоварні заводи в різних країнах світу

Перша зарубіжна пивоварня відкривається в 1968 році. А в 1972, 1974 і 1981 роках, Carlsberg відкриває пивоварні в Малайзії, Великобританії та Гонконзі. Починаючи з 1976 року обсяг продажів пива Carlsberg і Tuborg за межами Данії набагато перевищує обсяг продажів на вітчизняному ринку. Успіх продукції Carlsberg і Tuborg по всьому світу пояснюється відповідальним відношенням до якості, набором ноу-хау і технологічною кваліфікацією. Присутність Carlsberg на міжнародній арені продовжує розширюватися і в 1990-ті роки в міру того, як компанія збільшує свої пакети акцій або купує нові паї в пивоварних компаніях Португалії, Швеції, Італії, В'єтнамі, Китаї, Польщі, Латвії і Хорватії.

1970 Carlsberg розмістила акції на Копенгагенській фондовій біржі

Джерело: www.carlsbergukraine.com

Отож з 1973 і по нині Carlsberg Group розширюється та розвивається )

За матеріалами офіційного сайту: carlsbergukraine.com
#
Хочешь стать автор BrandStory?
Присылайте текст/мнение на info@brandstory.com.ua. Не забудьте прислать фото автора, указать имя, фамилию и статус, который вы считаете важным указать при подписании автора колонки. В теме письма укажите: мнение: «автор _ название статьи».  Если ваш текст окажется интересным и полезным – мы его опубликуем! Ждем ваших экспертных мнений и кейсов!
#

Другие публикации в рубрике Исторический экскурс: 

#
Читайте также: Цитаты великих людей (ч.2)
Читайте также:  Эволюция рекламы Volkswagen
#
Читайте также: Несколько кейсов великих брендов: Victoria’s Secret, KFC, Woolworth, Nintendo, Pampers,  Hilton и другие….
Читайте также: Успех компании Victoria’s Secret
#
Читайте также: Работа рядом с дилетантами деморализует профессионалов 
Читайте также: Syngenta : история единения людей…
#

Публикации в разделе AGRObrand:

#
Читайте также: Проект «Вони годують Україну» — помогает решать задачи, которые стоят каждый день перед фермерами
Читайте также: Latifundist.com выпустил новый аграрный календарь
#
Читайте также: Небо и земля: AGROPORT превращает аэропорты в идеальную площадку для развития фермерства
Читайте также: «ОККО» виходить на ринок мінеральних добрив
#
Читайте также: Органічні виробники отримають прямий доступ до європейських покупців
Читайте также: AGCO в 2018 році планує продавати в Україні трактори Valtra

#

Другие публикации по теме:

#
Читайте также: Всё, что Вам нужно знать о влогах для развития бизнеса
Читайте также: 5 верных способов использовать Google+ в продвижении вашего бизнеса
#
Читайте также: 25 дел, которые нужно сделать, чтобы ваш бизнес процветал
Читайте также: Бизнес-уроки миллионера, который руководит своими 10 компаниями из кругосветного путешествия на яхте
#
Читайте также: Павел Бандура: Инструменты для малого бизнеса: Как разложить все по полочкам
Читайте также: Алексей Кулаков: Как будут меняться каналы коммуникации человека и бизнеса?  
#

Возможно вам также будет интересно:

#
Читайте также: Как знания о работе человеческого мозга могут помочь бизнесу
Читайте также: Как составить УТП для бизнеса: 8 успешных сценариев
#
Читайте также: 10 причин использовать маркетинг-кит в бизнесе
Читайте также: Инфографика: На что жалуется украинский бизнес
#
Читайте также: Ваш бренд помогает или мешает вам?
Читайте также: Правило взаимного обмена навязывает долги
#
Читайте также: Названы сервисы, которые стали must have для деловых людей
Читайте также: Психология влияния: Правило взаимного обмена является универсальным
 #
Читайте также: Система признательности: взаимный обмен «Дай» и «Бери»
Читайте также: Путь клиента: узнайте, что делают 81% В2В

Связанные теги: