BrandUA 22 июн. 2017 г.

Український бренд KSENIYAKOVENKO – креатив, що руйнує кордони

Рейтинг статьи:0
Український бренд KSENIYAKOVENKO – креатив, що руйнує кордони
Українські дизайнери стають дедалі популярнішими у світі: їх сукні крокують найвідомішими  червоними доріжками та сяють на обкладинках світових модних журналів. Одяг відомих українських брендів представлений у бутіках Лондону, Мілану, Парижа та Нью-Йорку. Саме таке майбутнє пророкують молодому, проте вже досить відомому українському бренду  KSENIYAKOVENKO.

Одяг із оригінальним принтом, розписаним в ручну, вже встиг завоювати серця модників не тільки в Україні та Європі, а й у такій загадковій країні як Катар. Про секрети успіху, плани на майбутнє та … Ероса Рамаззотті, Global Ukraine News отримав чудову нагоду поспілкуватись із засновницею відомого українського бренду – Ксенією Яковенко.

- Ксеніє, з чого розпочався Ваш творчий шлях? Як саме виник бренд KSENIYAKOVENKO?

- Все почалося в 2013 році. Був листопад, сіра погода, трохи тужливий настрій, коли хотілося чогось яскравого і якихось змін. Це співпало і з початком подій на Майдані, коли моя країна також хотіла якихось кардинальних змін у своєму майбутньому. За рік до цього одного вечора я взяла фарби акрилові, які мені колись подарували і вони у мене лежали без діла, і на білій майці намалювала ними нехитрий пейзаж – море, пальми, човен, місячну доріжку… Для себе. Просто так. А наступного дня цей «експеримент» отримав схвальні відгуки від оточуючих, мовляв, круто, і мені таку зробиш? Я, звичайно ж, цей момент і цей інтерес врахувала! Але, час до реалізації задуму вже належним чином прийшов лише через рік.

«Всьому свій час і все завжди вчасно» – одне з моїх улюблених висловів. Бюджет був дуже обмежений – його вистачило лише на те, щоб зробити маленький крок і ризикнути – купити кілька якісних футболок і пензлика з фарбами. А далі – фантазія. Саме так з’явилося близько семи футболок з різними малюнками. Як творча людина з економічною освітою, я розумію наскільки важлива естетична презентація продукту, щоб він став цікавий. І в цій реалізації я дуже вдячна своїм друзям, які мені в той момент дуже допомогли. Завдяки ним ми зробили відмінні фотографії і відео ролик. І 19 грудня 2013 року заявили про себе. Зараз я вже пишу в множині, тому що – так, цей перший крок був зроблений однією людиною (бренд спочатку тому і був названий KSENIYAKOVENKO, від Ксенія і Яковенко), але всі наступні кроки і до теперішнього часу зроблені нашою дружньою сімейною творчою командою – це головний наш художник, людина з художньою освітою, з мистецької родини – Андрій Яковенко (мій батько); це Ірина Яковенко – людина, яка і малює, і вигадує, і керує напрямок виробів зі складною аплікацією і вишивкою, декором. Як ми жартуємо це наш «випусковий редактор», тобто вона відповідає за те, щоб коли наш продукт надходив вже на фінішну пряму – він був в ідеальній якості. Артем Яковенко – людина що створює нові моделі, а також той, хто веде всі переговори з клієнтами, з покупцями, який займається розвитком, просуванням, технічними і фінансовими питаннями. І я – Ксенія Яковенко, яка досить скромна, щоб зараз розписувати список своїх обов’язків і справ.
Скажу одне, що наша справа, наш сімейний бренд – це моє дітище і я намагаюся робити все, щоб у нашого «корабля» попереду було велике і довге плавання.
Також, звичайно, у нас є прекрасна майстриня закрійниця Ольга, яка втілює в матеріалі наші ідеї. А також команда професійних швачок, які під керівництвом Ольги створюють базу для нашої фантазії.

Півроку тому, завдяки Тетяні Керебеціу, яка познайомила нас з представниками Катару Ранією Алансарі і Мухамедом Алансарі, народився бренд AL’DORO – це ще одне наше дітище, спільно з партнерами з Катару. Але це вже одяг, де в основі стоїть висока елегантність, жіночність, великий обсяг ручної роботи. Де речі, крім ручного розпису, одяг доповнюється декором з перлів, аплікацій, бісеру. Це твори мистецтва, як я про це говорю – тільки в області моди.

- З якими матеріалами Ви працюєте та якою технікою користуєтесь? Як вибираєте тематику робіт, чи кожного разу орієнтуєтесь під конкретного клієнта?

- Якщо говорити про базу, тобто на чому ми малюємо – то здебільшого це футболки. Виключно натурального складу. Під більш складні вироби – сукні, кофти, спідниці, брюки – ми також обираємо натуральні тканини або ж високої якості синтетику. Зараз іноді друге краще першого. На жаль, вибір тканин у нас в Україні не великий, тому більшу перевагу за якістю ми віддаємо італійським тканинам. Що стосується фарб – то є спеціальні акрилові фарби по тканині. А далі – це лише фантазія і натхнення. Першим етапом була національна українська тематика – ми дуже багато намалювали патріотичних футболок, які розліталися по всьому світу – на подарунки, як замовлення емігрантів та й просто тут, в Україні багато з гордістю носили на собі «свою думку». Потім ми малювали різні міста – Париж, Лондон, Венеція, Тоскана, Прага і т д. Як любителі подорожей – це те, що завжди надихає – нові місця і країни. Була тематика тварин, після якої нам почали замовляти намалювати своїх домашніх вихованців. Що ж стосується бренду AL’DORO – то там тематика виняткової елегантності і жіночності – це квіти, птахи, декор перлами, бісером і т д. AL’DORO – це вже колекції. А KSENIYAKOVENKO – це, все ж таки, безліч індивідуальних замовлень, завдяки яким з’являються досить оригінальні і несподівані моделі. За що спасибі замовникам – вони своїми ідеями надихають і направляють.

- Які найнеординарніші закази  Ви отримували? Чим дивують клієнти?

- На це питання я завжди відповідаю одним найяскравішим прикладом, який у нас був. Нас попросили на двох футболках, жіночій та чоловічій, в кольорах українського прапора намалювати шматок сала у формі серця. Це було дуже національне і патріотичне замовлення з Одеси. В подальшому Одеса не раз ще дивувала чимось нестандартним. Звичайно, було дуже цікаво розписувати національний арабський жіночий одяг – абаю. Кожне замовлення насправді цікаве для нас, як художників, тому що людина дає ідею – а ми включаємо свою фантазію і намагаємося втілити її фарбами в найкращому вигляді.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News Джерело: www.global-ukraine-news.org

 

Связанные теги: