Одинадцять порад від Білла Гейтса

Виступаючи одного разу перед школярами, Білл Гейтс перерахував одинадцять правил, які старшокласники, на його думку, ніколи не дізналися б у шкільних стінах.

Він підкреслив, що щоденне навчання підлітків політкоректності та оптимізму формує далеке від реальності покоління, що, у свою чергу, неминуче призводить до подальших невдач в дорослому світі.

1.Життя несправедливе – прийми це як факт.

2. Світу наплювати на твою зарозумілість і самоповагу. Світ очікує від тебе яких-небудь досягнень, перед тим як звернути увагу на твоє почуття власної гідності.

3. Дуже малоймовірно, що тобі почнуть платити 40 000 в рік одразу після закінчення школи. Ти не станеш віце-президентом компанії з лімузином і особистим шофером, поки ти не заслужиш цього.

4. Якщо ти думаєш, що твій вчитель строгий і вимогливий, – почекай знайомства зі своїм босом. На відміну від вчителя, кар’єра боса залежить від того, як ти справляєшся зі своїми завданнями.

5. Обсмажувати бургери в Макдональдсі – не нижче твоєї гідності. Твої прадіди назвали б будь-яку – навіть таку роботу – «хорошим шансом».

6. Не поспішай звинувачувати у кожній своїй невдачі своїх батьків. Не ний і не носись зі своїми невдачами, вчися на них.

7. До твого народження твої батьки не були такими нудними і нецікавими людьми, якими вони здаються тобі зараз. Вони стали такими, заробляючи гроші на твоє безтурботне дитинство, коли прали твій одяг і слухали твою нескінченну балаканину про те, який ти класний. Тому, перед тим як вирушати рятувати ліси Амазонки від знищення жадібним поколінням твоїх батьків, спробуй для початку привести в порядок свою кімнату.

7. Твоя школа відмінила поділ на переможців і лузерів, а от життя – ні. У деяких школах припинили ставити погані оцінки і дозволили скільки завгодно разів здавати тест. Це не має ні найменшого відношення до реального життя.

8. Життя не розділене на семестри, літніх канікул тут не існує, і дуже мало роботодавців зацікавлені в тому, щоб допомогти тобі знайти твоє власне «Я». Тобі доведеться робити це у вільний від роботи час.

9. Не плутай реальне життя з тим, що показують по телевізору. У житті людям доводиться більшу частину часу проводити не в кав’ярні, а на робочому місці.

10. Підтримуй добрі стосунки з «очкариками-ботаніками». Швидше за все, один з них коли-небудь стане твоїм начальником.